.

PSPR wycofuje się z udziału w rosyjskim konkursie Eventiada

dodano: 
01.03.2022
komentarzy: 
0

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Public Relations podjął decyzję o rezygnacji z dalszego zaangażowania w rosyjski konkurs Eventiada IPRA Golden World Awards. Organizacja była branżowym reprezentantem Polski w projekcie.

Jak przekazuje PSPR, rosyjscy organizatorzy konkursu obejmującego Europę Środkowo-Wschodnią oraz Azję Centralną zostali już poinformowani o decyzji. „W obliczu inwazji na Ukrainę kluczowym argumentem wpływającym na powyższe jest zasiadanie w jury Eventiady – wśród wielu cenionych ekspertów z kilkunastu krajów – przedstawicieli władz rosyjskich i agend państwowych” – wyjaśnia PSPR.

Stowarzyszenie przekazuje także, że zarekomendowało International Public Relations Association (IPRA) rozważenie wycofania się z tego projektu lub zabiegania o zmianę jego formuły i obsady jury w obecnej sytuacji.

„PSPR pragnie podkreślić, że w edycjach z udziałem polskiego przedstawiciela branży PR konkurs Eventiada przyniósł szereg interesujących zgłoszeń, w tym kampanii z zakresu spraw społecznych i praw człowieka. Nie zmienia to jednak faktu, że kontynuowanie współpracy w ramach tego przedsięwzięcia nie jest obecnie możliwe. Branża PR w regionie CIS oraz CEE realizuje wiele wartościowych projektów, często na światowym poziomie, i zasługuje na prestiżowy konkurs o najwyższej wiarygodności” – komentuje Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin