wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościR4S dzieli się na dwie firmy

R4S dzieli się na dwie firmy

R4S – agencja prowadzona przez Adama Hofmana, Roberta Pietryszyna, Mariusza Sokołowskiego i Michał Wiórkiewicza – dzieli swoją działalność biznesową na dwie firmy.

Pierwszą z nich, nazwaną Butterfly Strategies, zarządzać będą Adam Hofman i Robert Pietryszyn, a jej specjalizacją ma być przygotowywanie i realizacja strategii komunikacyjnych i biznesowych. Firma ma również kontynuować obsługę klientów międzynarodowych przez biura w Pradze i Budapeszcie.

Mariusz Sokołowski i Michał Wiórkiewicz poprowadzą natomiast firmę pod nazwą ProStrategic Communication. Ich działalność ma być skoncentrowana na public relations, przede wszystkim na komunikacji strategicznej, media relations i komunikacji kryzysowej.

„Decyzja o podziale spółki ma służyć lepszej specjalizacji oferowanych usług, dostosowanych do oczekiwań klientów” – wyjaśnia R4S, informując, że zmianę poprzedziły analizy i konsultacje. W oświadczeniu firmy czytamy, że formalny proces podziału spółki już się rozpoczął, a partnerzy „ściśle współpracują przy jego realizacji”. W tej chwili partnerzy R4S nie podają więcej informacji o zachodzących w firmie zmianach.

R4S zaczęło działalność jesienią 2015 roku z inicjatywy Sokołowskiego i Wiórkiewicza. Sokołowski w lipcu 2015 zakończył pracę na stanowisku rzecznika prasowego Komendanta Głównego Policji i przeszedł na emeryturę. Z policją związany był przez ponad 20 lat. Na stanowisku rzecznika w Komendzie Głównej Policji pracował osiem lat, wcześniej był m.in. rzecznikiem Komendy Stołecznej Policji. Michał Wiórkiewicz był z kolei m.in. doradcą premierów Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego.

Następnie wśród partnerów zarządzających firmy znaleźli się Adam Hofman, były polityk PiS, Sławomir Jastrzębowski, wcześniej naczelny SuperExpressu, oraz Igor Janke, wcześniej członek zarządu agencji Bridge. Jastrzębowski i Janke rozstali się z agencją w 2021 roku – pierwszy z nich w kwietniu, drugi – w lipcu.

Wcześniej o agencji było głośno m.in. po tym, jak w listopadzie 2020 roku Roman Giertych opublikował fragment rozmowy Leszka Czarneckiego – jego klienta, właściciela m.in. Getin Noble Banku z Adamem Hofmanem, w której były polityk PiS miał składać oferty korupcyjne. W grudniu 2020 roku pojawiła się natomiast publikacja Fundacji Reporterów, która ukazała się na OKO.press, opisująca rzekome powiązania R4S z farmą trolli. Autorzy tekstu zarzucili agencji pomoc Coca-Coli w zablokowaniu podatku cukrowego i korzystanie z farmy trolli przy realizacji internetowej kampanii dla producenta napojów. Po tej publikacji Stowarzyszenie Agencji PR, którego R4S było członkiem założycielem, zawiesiło firmę w prawach członka. W reakcji na to firma opuściła branżową organizację. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj