Rafał Szymczak rezygnuje z funkcji prezesa ZFPR

dodano: 
01.10.2013
komentarzy: 
0

Rafał Szymczak złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa Związku Firm Public Relations (ZFPR). Związek poinformował o niej 2 godziny po publikacji oświadczenia w sprawie planu komunikacyjnego, przygotowanego przez jego agencję na rzecz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Szymczak funkcję prezesa ZFPR pełnił od lutego 2012 roku. Jego kadencja formalnie miała zakończyć się w 2014 roku.

Swoją decyzję wytłumaczył w liście wysłanym do członków ZFPR. „Jak widzieliście zarówno ja, jak i moja firma staliśmy się obiektem publicznego ataku ze strony jednej z agencji związkowych. Wypowiedź k. Trochimiuka jest jawnym naruszeniem kodeksu ZFPR, jednak od tygodnia żadna z władz Związku, ani żaden z jej członków nie wyraził publicznie swojego zdania w tej sprawie” – napisał Szymczak. Prezes agencji Partner of Promotion Paweł Trochimiuk w serwisie Press.pl zaznaczył, że opublikowany plan komunikacji ARP zawiera punkty świadczące o próbie manipulacji oraz stwierdził, że ujawnione szczegóły „są porażające”.

„Jednocześnie Zarząd ZFPR odmówił (!) przegłosowania mojego formalnego wniosku o niezwłoczne (jeszcze przed PR Forum) zwołanie WZD w sprawie mojego odwołania ze stanowiska (złożyłem ten wniosek 26.09.). Obu tych faktów nie mogę interpretować inaczej niż wotum nieufności wobec siebie ze strony osób, z którymi miałbym pracować” – dodał w liście Szymczak.

Sam Trochimiuk nie chce komentować listu prezesa agencji Profile PR. Zaznacza jednak, że złożył wniosek o zwołanie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia członków ZFPR, na którym miałaby być omówiona sprawa działań agencji. W jego trakcie ma zamiar złożyć kilka wniosków dotyczących Profile PR. Zgodnie ze statutem Związku nadzwyczajne walne zgromadzenie członków powinno zostać zwołane w terminie 21 dni od daty otrzymania przez zarząd ZFPR wniosku w tej sprawie. (ks)

 

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin