Raport Odpowiedzialny Biznes w Polsce 2013 - czas na zgłoszenia

dodano: 
11.12.2013
komentarzy: 
0

Nowy program wolontariatu pracowniczego, prace nad kodeksem etycznym, zainicjowanie cyklicznych szkoleń dla pracowników, wprowadzenie proekologicznych rozwiązań w biurze, to przykłady działań, które można zgłaszać do największego kompendium wiedzy o społecznej odpowiedzialności biznesu.  Formularz do przesyłania zgłoszeń do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki”, dorocznej publikacji Forum Odpowiedzialnego Biznesu, otwarty będzie do 9 stycznia 2014 roku.

Każda firma, która w roku 2013 realizowała dobrą praktykę CSR może ją zgłosić do Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” przez wypełnienie specjalnego formularza, dostępnego na stronie. Rejestracji przykładów działań społecznie i środowiskowo odpowiedzialnych przedstawiciele firm mogą dokonywać w dniach 9 grudnia 2013 – 9 stycznia 2014 roku.

Dobre praktyki muszą dotyczyć jednego z obszarów normy ISO 26000:

  • Ład organizacyjny
  • Praktyki z zakresu pracy
  • Prawa człowieka
  • Środowisko
  • Uczciwe praktyki operacyjne
  • Zagadnienia konsumenckie
  • Zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej

Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komitet Merytoryczny pod względem kryteriów: adekwatności działania z misją firmy; innowacyjności praktyki względem realizowanych wcześniej i względem innych firm; tworzenia wzajemnych korzyści dla firmy i dla interesariuszy; oraz wymierności działania pod względem ekonomicznym, ekologicznym i społecznym. Opublikowanie dobrej praktyki w Raporcie jest nieodpłatne.

Podobnie jak w ubiegłym roku, można zgłaszać także praktyki, które zostały już opublikowane na łamach ubiegłych edycji raportu, ale były realizowane także przez firmę w 2013 roku. Zostaną zaprezentowane w raporcie jako praktyki długoletnie. Zgłoszenia praktyk długoletnich można dokonać przez ten sam formularz, co nowych praktyk, również do 9 stycznia 2014 roku.

„Raport Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki, pokazując ponad 400 przykładów dobrych praktyk daje inspirację tym firmom, które wciąż szukają sposobu na CSR w swoich strukturach. To informator dla świadomych konsumentów i konsumentek, którzy chcą wiedzieć więcej na temat tego, w jaki sposób powstaje dany produkt czy usługa; to świetne źródło informacji dla pracowników, interesujących się tym, co oferuje potencjalny pracodawca; a także dla mieszkańców, którzy chcą wiedzieć, jak firma zapobiega negatywnemu oddziaływaniu na środowisko” – mówi Mirella Panek-Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Najnowszy Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2013. Dobre praktyki” będzie już 12. edycją publikacji, która stanowi podsumowanie zaangażowania firm w Polsce w realizację zasad odpowiedzialnego biznesu oraz jest przeglądem innych inicjatyw związanych z CSR w danym roku.

Publikacja zostanie zaprezentowana podczas Targów CSR - 1 kwietnia 2014.

Poprzednie edycje Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” dostępne tutaj lub poprzez wyszukiwarkę dobrych praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu - tutaj.

PRoto.pl jest patronem medialnym raportu.

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin