.

Real Madryt ma nowe stroje piłkarskie. Powstały z recyklingowanego plastiku

dodano: 
08.08.2018
komentarzy: 
0

Real Madryt ogłosił, że ich trzeci zestaw strojów piłkarskich (czyli ten dodatkowy) został w całości wykonany z recyklingowanego plastiku – pisze huffingtonpost.co.uk. Za projektami odzieży piłkarskiej stoi sportowa marka Adidas, która połączyła siły z Parsley For The Oceans – firmą produkującą odzież oraz obuwie z odpadów z tworzyw sztucznych znalezionych m.in. na plażach – czytamy.

Żródło: instagram.com/realmadrid

Jak pisze źródło, trzeci zestaw strojów piłkarskich wykorzystywany jest wtedy, gdy stroje przeciwnej drużyny piłkarskiej mają podobne barwy. Koszulki wyprodukowane z recyklingowanego plastiku miały zostać zaprezentowane na boisku po raz pierwszy 7 sierpnia 2018 roku podczas meczu piłkarzy Realu Madryt z drużyną AS Roma – informuje portal.

Kolorystyka stroju nie jest przypadkowa – koralowa barwa nawiązuje do wykorzystania odpadów znalezionych w oceanach i na plażach.

„Real Madryt ma moc wzmacniania naszego przesłania, dzielenia się nim ze swoimi naśladowcami i wcielania go w życie własnymi decyzjami i działaniami. Przekaz jest pilny, bo dotyczy przetrwania naszych oceanów i naszego gatunku. Jest też odpowiedzią na ogromny problem, jakim jest zanieczyszczenie morskim plastikiem. (...) Właśnie dlatego wzywamy do rewolucji materiałowej” – portal cytuje wypowiedź Cyrilla Gutscha, założyciela marki Parsley For The Oceans. (jg)

Źródło:

huffingtonpost.co.uk, Real Madrid's New Kit Is Made From Recycled Plastic, Charley Ross, 07.08.2018/ Zdjęcie główne: news.adidas.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin