.

 

RK Legal Group i Communicatio PR łączą siły

dodano: 
28.05.2024
komentarzy: 
0

Kancelaria RK Legal, w której skład wchodzą spółki wspierające przedsiębiorców w kwestiach prawnych, zarządzaniu portfelami wierzytelności i ochronie danych osobowych, poinformowała w maju 2024 roku, że do swojego portfolio dodała agencję Communicatio PR, która została bezpośrednio włączona w strukturę działalności instytucji i zaczęła funkcjonować pod nazwą RK Communication. 

Agencja nie tylko obsługuje samą kancelarię, lecz także oferuje usługi bezpośrednio jej klientom czy innym placówkom. RK Communication oferuje wsparcie w komunikacji kryzysowej, bieżące działania wizerunkowe oraz pomoc w stosowaniu prostego języka i legal designu w dokumentach prawnych. Do zadań firmy należy kompleksowe wsparcie – od przygotowania dokumentacji firmowej pod kątem prawnym i językowym, po efektywne zarządzanie potencjalnymi kryzysami, które mogłyby zagrozić reputacji firmy.

Jak czytamy w informacji prasowej, kancelaria od dziesięciu lat współpracuje z właścicielką agencji Elwirą Jastrzębską, Managing Director w RK Communication, od 2022 w ramach spółki Communicatio PR, która niedawno zmieniła nazwę na RK Communication.

Dyrektorka zarządzająca agencji podkreśla, że współdziałanie prawników z ekspertami ds. PR-u pozwala na szybką i spójną reakcję na kryzys w przedsiębiorstwie. Zwraca ona również uwagę na znaczenie odpowiednio przygotowanej komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej, dzięki której język prawniczy może być dostosowany do odbiorców. „Dodatkowo, dzięki odpowiednio opracowanym procedurom i szkoleniom, potencjalne kryzysy reputacyjne mogą zostać zduszone w zarodku. To wszystko buduje zaufanie i pomaga chronić renomę firmy” – podkreśla ekspertka. (an)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin