Rolex najbardziej renomowaną marką świata. W TOP 10 także Google i BMW

dodano: 
25.03.2016
komentarzy: 
1

Rolex, Walt Disney Company i Google znajdują się w pierwszej trójce globalnego rankingu najbardziej renomowanych firm świata - Global RepTrak realizowanego przez Reputation Institute.

Autorzy badania przygotowują ranking w oparciu o siedem kryteriów:  produkty i usługi, innowacyjność, praca, zarządzanie, obywatelstwo, przywództwo i wydajność.  

Wyniki raportu pokazują z kolei: jakie firmy są najlepiej traktowane przez ogół społeczeństwa, co napędza zaufanie i wsparcia z ich strony oraz które przedsiębiorstwa nie są dostosowane do oczekiwań odbiorców. W pierwszej dziesiątce znalazły się firmy: Rolex, The Walt Disney Company, Google, BMW Group, Daimler, LEGO Group, Microsoft , Canon, Sony i Apple.  

Globalna lista top 10 w ciągu ostatnich 3 latach pozostała w miarę stablina. Autorzy zestawienia, porównując  lata 2014-2016 odnotowują jednak, że po tym czasie  znów na liście  pojawił się Microsoft. Apple zanotował spadek, z kolei Rolex – duży skok, bo przez ostatnie dwa lata nie udało mu się uzyskać pozycji lidera. Spośród 100 firm zgłoszonych do badania tylko sześć (Rolex, Disney, Google, Lego, Samsung i Sony) trafiło do pierwszej dziesiątki na każdym z 15 badanych rynków na świecie.

Wart odnotowania jest także fakt, że w wyniku jego skandalu dotyczącego emisji spalin Volkswagen spadł z nr 14 w roku 2015 do nr 123 w tym roku.
 

Metodologia:

Global RepTrak 100 powstał na podstawie ocen zebranych przez Reputation Institute w pierwszym kwartale br. wśród 240 tys. klientów w 15 krajach na świecie: Australii, Brazylii, Kanadzie, Chinach, Francji, Indiach, Niemczech, Włoszech, Japonii, Meksyku, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych.

Pełna treść badania

Źródło:

reputationinstitute.com
komentarzy:
1

Komentarze

(1)
Dodaj komentarz
25.03.2016
13:05:37
Oko
(25.03.2016 13:05:37)
A gdzie ten Samsung w pierwszej 10-tce? O_o
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin