.

The Rolling Stones zrywa współpracę z Shein

dodano: 
05.12.2022
komentarzy: 
0

Zespół The Rolling Stones domaga się usunięcia kolekcji z ich logo z internetowego sklepu Shein – podaje independent.co.uk.

W listopadzie 2022 roku chińska firma ogłosiła, że wprowadza „licencjonowaną kolekcję na cześć legendarnego zespołu rockowego”, w skład której wchodzą ubrania z logo The Rolling Stones z językiem i ustami – czytamy.

Źródło pisze, że dochodzenie przeprowadzone przez Channel 4 ujawniło, że pracownicy dwóch chińskich fabryk produkujących ubrania dla Shein pracowali 18 godzin dziennie, dostając trzy pensy za sztukę odzieży. Dokument „Untold: Inside the Shein Machine” pokazał również, że pracownicy muszą pracować w weekendy i mają tylko jeden wolny dzień w miesiącu – czytamy.

Źródło zauważa, że umowa na licencję została podpisana prawdopodobnie w 2018 roku przez Bravado International Group Merchandising Services, która kupiła światowe prawa do marki Stones, natomiast teraz zespół nie chce być kojarzony z chińskim sklepem.

Rzecznik firmy powiedział The Independent, że „Shein bardzo poważnie traktuje dobro pracowników i nie toleruje pracy przymusowej” – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

independent.co.uk, Rolling Stones demand Shein clothing line is pulled after exploitation scandal, 30.11.2022/ Zdjęcie główne: youtube.com/SHEINOFFICIAL
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin