Rozpoczęły się zgłoszenia do tegorocznego raportu „Odpowiedzialny biznes. Dobre praktyki”

dodano: 
19.11.2019
komentarzy: 
0

Ruszył nabór zgłoszeń do 18. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes. Dobre praktyki”, tworzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Raport jest przeglądem całorocznych działań firm w obszarze CSR-u, a zawarte w nim przykłady tworzą mapę pozytywnego oddziaływania biznesu.

„Raport skupia wyjątkowe grono organizacji pokazujących, jak realizować CSR w praktyce, cieszy więc nas bardzo, że z roku na rok to grono się powiększa. W ostatniej edycji swoje działania zgłosiło ponad 200 firm z całej Polski, opisanych w raporcie zostało ponad 1500 dobrych praktyk. Przygotowanie takiego przeglądu oznacza więc spory wysiłek dla naszej organizacji, jednak wciąż to jedyne takie przedsięwzięcie w Polsce” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna FOB.

Do raportu można zgłaszać zarówno praktyki nowe – czyli te niepublikowane dotąd w żadnej z poprzednich edycji raportu, a zrealizowane w 2019 roku – jak i długoletnie – opisane przynajmniej raz w dotychczasowych raportach FOB i kontynuowane w 2019 roku.

Każda firma ma możliwość zgłoszenia maksymalnie dziesięciu nowych praktyk; praktyki długoletnie nie są limitowane.

Projekty CSR oraz inicjatywy ujęte w raporcie zostaną (podobnie jak w poprzednich edycjach) pogrupowane według siedmiu obszarów zgodnych z normą ISO 26000: ład organizacyjny, praktyki z zakresu pracy, prawa człowieka, środowisko, uczciwe praktyki operacyjne, zagadnienia konsumenckie, zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Publikacja będzie miała swoją premierę podczas 8. Targów CSR, które odbędą się 16 kwietnia 2020 roku.

Zgłoszenia można bezpłatnie nadsyłać do 10 stycznia 2020 roku przez formularz dostępny na stronie. (ak)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin