.

Rozstrzygnięto Ogólnopolski Konkurs wiedzy o CSR

dodano: 
10.06.2020
komentarzy: 
0

Ogłoszono nagrodzonych w Ogólnopolskim Konkursie wiedzy o CSR, organizowanym w ramach programu edukacyjnego Liga Odpowiedzialnego Biznesu. Zwyciężczynią została Katarzyna Świerczek, studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która przedstawiła temat pandemii COVID-19 w kontekście społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Celem Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR jest upowszechnianie idei społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz wspieranie osób, które są zainteresowane pogłębianiem wiedzy na ten temat.

Finał konkursu odbył się 4 czerwca 2020 roku w formie spotkania online. Pięciu finalistów przedstawiło prezentacje na jeden z zaproponowanych wcześniej tematów. W składzie jury znaleźli się przedstawiciele biznesu, środowiska akademickiego oraz trzeciego sektora.

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR wzięło udział łącznie 275 studentów i studentek oraz uczennic i uczniów szkół średnich z całej Polski. Do drugiego etapu (który ze względu na pandemię koronawirusa odbył się w formie online) zakwalifikowało się 213 uczestników, a do ścisłego finału – pięć osób.

Zadaniem finałowym było przygotowanie prezentacji na jeden z tematów zaproponowanych przez organizatora, które dotyczyły m.in. odpowiedzialności firm w czasie pandemii, wpływu biznesu na środowisko naturalne oraz spraw związanych z kwestiami pracowniczymi, w tym wsparcia zatrudnionych w pełnieniu ról opiekuńczych. Uczestnicy mogli również podjąć temat automatyzacji i robotyzacji w kontekście etyki czy kwestii związanych z gospodarką obiegu zamkniętego.

W konkursie zwyciężyła Katarzyna Świerczek, studentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, która zaprezentowała temat pandemii COVID-19 w kontekście społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw.

Kolejne miejsca zajęli: Michał Oręziak,XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego; Magdalena Zając, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu; Artur Nalepko, Politechnika Warszawska; Piotr Żyta, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

„Cieszymy się, że młodzi ludzie interesują się społeczną odpowiedzialnością biznesu i chcą się rozwijać w tym kierunku. Co więcej, tematyka związana z łączeniem ról zawodowych i opiekuńczych, odpowiedzialnością biznesu za środowisko, biznesem w czasie pandemii czy innowacjami jest przedmiotem zainteresowania uczniów szkół średnich oraz studentów. Finał naszego konkursu pokazuje, że finaliści faktycznie mają już sporą wiedzę, czego serdecznie gratuluję! Pozostaje więc mieć nadzieję, że część z nich w przyszłości dołączy też do społeczności zajmującej się zawodowo kwestiami odpowiedzialności społecznej i środowiskowej, czego im i sobie życzę” – komentuje Marzena Strzelczak, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu, które prowadzi Ligę Odpowiedzialnego Biznesu.

W skład Jury Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o CSR 2020 weszli przedstawiciele firm, które są opiekunami XVI edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu: Joanna Gajda-Wróblewska (BNP Paribas Bank Polska), Mario Zamarripa (ERGO Hestia), Adam Pogorzelski (CCC) oraz przedstawicielka środowiska akademickiego, dr Ewa Jastrzębska (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie) i Miłosz Marchlewicz, reprezentujący Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Finansów.

PRoto.pl jest patronem medialnym Ligi Odpowiedzialnego Biznesu. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin