.

Rusza 3. edycja konkursu „Pomagaj z pasją”!

dodano: 
01.03.2023
komentarzy: 
0

Pod koniec lutego 2023 roku rozpoczęła się trzecia edycja konkursu charytatywnego „Pomagaj z pasją”, skierowanego do pracowników firm i korporacji, promującego ideę wolontariatu pracowniczego. Uczestnicy wykonują prace artystyczne, z których dochód trafia do wybranych organizacji.

Pracownicy zaangażowani w inicjatywę mogą w aktywny i twórczy sposób wesprzeć organizacje pozarządowe z całej Polski oraz cel społeczny, który jest dla nich szczególnie ważny.

„O wartości wolontariatu nie trzeba nikogo przekonywać. Udział w wolontariacie to korzyści dla pracownika, pracodawcy oraz organizacji pozarządowych i beneficjentów, którym pomagamy. Jest to działanie na którym nikt nie traci, a wszyscy zyskują. Wolontariat może mieć jednak różne oblicza” – przekazuje organizator projektu, Fundacja Pro NGO.   

Inicjatywa ta daje pracownikom przestrzeń do pomagania, a pracodawcom umożliwia poznanie swoich pracowników, budowanie poczucia wartości oraz sprawczości. „W czasach wyzwań, pracy zdalnej, braku utożsamiania się z firmami oraz dążenia do integracji i team buildingu, Pomagaj z pasją wychodzi obronną ręką, ponieważ odpowiada na liczne potrzeby i wyzwania stojące przed pracodawcami” – przekonuje organizator.

W ramach projektu „Pomagaj z pasją” uczestnicy tworzą dzieła w wybranej kategorii: obraz, fotografia lub rękodzieło. Prace, które będą nawiązywać tematyką do popularyzacji różnorodności, mają też szansę zdobyć wyróżnienie w kategorii specjalnej „Różnorodność”.

Dzieła są oceniane przez jury konkursu, które przyznaje nagrody. Wszystkie prace trafiają na licytacje charytatywne, a autorzy decydują, na jaki cel zostaną przekazane zebrane środki finansowe.

„Projekt Pomagaj z pasją jest wyjątkowym rodzajem wolontariatu. Zachęcamy pracowników firm, aby wykazali inicjatywę, podjęli wyzwanie i stworzyli własne dzieło. Proces tworzenia daje ogromną satysfakcję, to niesamowite gdy możemy zrobić coś samemu, własnymi rękami i włożyć w to całe serce” – mówi Grzegorz Ludwin, prezes zarządu Fundacji Pro NGO. „Pracownicy mają ogromy talent i niezwykłą chęć pomagania, dzięki Pomagaj z pasją mogą robić jedno i drugie. Myślę, że to największy walor tego projektu, który połączony z integracją i zaangażowaniem stanowi również wartość dla firm” – dodaje.  

Do udziału w konkursie zachęca  w wideo Jasiek Mela, ambasador Fundacji Pro NGO:

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin