.

 

Rusza 4. edycja kampanii fundacji Terapia to NIE WSTYD

dodano: 
05.09.2023
komentarzy: 
0

10 września 2023 roku, w Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, fundacja Terapia to NIE WSTYD rozpocznie czwartą edycję kampanii społecznej, której celem jest edukacja na temat procesu psychoterapii oraz zmiana sposobu myślenia o korzystaniu z pomocy terapeutów. Tegoroczna odsłona projektu prowadzona będzie pod hasłem „STOP Samobójstwom! Życie ma SENS”.

W ramach kampanii 10 września udzielana będzie bezpłatna pomoc psychologiczna w Terapiobusach oraz specjalnie przygotowanych namiotach na ulicach polskich miast. Ponadto, w miastach takich jak Elbląg, Gdańsk, Warszawa, Poznań czy Lublin w dniu kampanii organizowane będą wydarzenia, podczas których na ulicę wyjdą wolontariusze z e-puszką. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc psychologiczną dla potrzebujących.

W Warszawie, na Placu Defilad, odbędą się natomiast panele dyskusyjne na temat kryzysów zdrowia psychicznego, zachowań samobójczych wśród młodzieży czy uzależnień oraz edukacji seksualnej.

Organizatorzy kampanii promują swoje działania na Instagramie oraz Facebooku. Znajdują się tam także materiały edukacyjne i webinary na temat zdrowia psychicznego.

Źródło: YouTube/Terapia to NIE WSTYD

(zd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin