.

 

Rusza #MiesiącRóżnorodności. Tematem przewodnim cyklu jest praca przyszłości

dodano: 
05.05.2020
komentarzy: 
0

Rozpoczyna się #MiesiącRóżnorodności – projekt, który w związku z sytuacją wywołaną koronawirusem zastąpi tegoroczny Ogólnopolski Dzień Różnorodności. Tematem przewodnim akcji będzie praca przyszłości. Projekt organizowany jest przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu w ramach Karty Różnorodności. Partnerem Miesiąca Różnorodności jest Henkel Polska.

W ramach Miesiąca Różnorodności zaplanowano cykl wywiadów i eksperckich wystąpień poświęconych wyzwaniom związanym z przyszłością rynku pracy, pełnieniem ról opiekuńczych czy mierzeniem poziomu zaawansowania firmy w zakresie zarządzania różnorodnością. Materiały będą ukazywać się przez cały maj w mediach Karty Różnorodności.

Eksperci będą rozmawiać o zarządzaniu różnorodnością i miejscu pracy. „Co mówi nam trudne DZIŚ? Czego już się nauczyliśmy? Jakie nowe pytania o przyszłość przyniosła teraźniejszość?” – między innymi na te pytania odpowiedzą zaproszeni rozmówcy. Wśród ekspertów będą przedstawiciele biznesu, świata nauki, kultury oraz specjaliści zajmujący się zarządzaniem różnorodnością, działający na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem oraz dyskryminacją.

Przez cały maj na stronie KartaRoznorodnosci.pl oraz Facebooku Karty Różnorodności udostępniane będą eksperckie materiały: podcasty, wystąpienia i artykuły. Inicjatywa Miesiąca Różnorodności adresowana do przedstawicieli biznesu, administracji, organizacji pozarządowych i nauki, którzy chcą wymienić się doświadczeniami, dobrymi praktykami i inspiracjami do dalszego działania.

Miesiąc Różnorodności rozpoczną wystąpienia Marzeny Strzelczak, dyrektorki generalnej Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce, oraz Doroty Strosznajder, dyrektorki działu komunikacji korporacyjnej w Polsce i krajach bałtyckich i pełnomocniczki ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska.

Swoimi analizami oraz przewidywaniami na temat m.in. kompetencji przyszłości, pracy zdalnej, wyzwań i dobrych praktyk związanych z budowaniem otwartego na różnorodność rynku pracy podzielą również m.in.: Kamil Fejfer, Marcel Andino Velez, Natalia de Barbaro, dr hab. Katarzyna Śledziewska, dr hab. Janina Filek, prof. dr hab. Tomasz Szlendak.

Premierowo ukażą się również eksperckie artykuły Marty Orzęckiej (Deloitte Polska), dr hab. Sylwii Przytuły (Uniwersytet Wrocławski), dr hab. Izabeli Warwas (Uniwersytet Łódzki) i Marzeny Strzelczak (Forum Odpowiedzialnego Biznesu).

W ramach Miesiąca Różnorodności FOB zaprezentuje też pełną wersję raportu z badania „Praca zawodowa a pełnienie ról opiekuńczych przez kobiety i mężczyzn w Polsce”, zorganizowanego we współpracy z partnerami Santander Bank Polska i Henkel Polska. Premiera publikacji odbędzie się 26 maja w mediach Karty Różnorodności.

Jednym z punktów Miesiąca Różnorodności będzie również ogłoszenie składu II edycji Diversity & Inclusion Rating – narzędzia stworzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i Deloitte Polska. Listę firm, które znalazły się w zestawieniu, poznamy 29 maja.

PRoto.pl jest patronem medialnym Miesiąca Różnorodności. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin