.

 

Rusza nabór do 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu

dodano: 
13.10.2023
komentarzy: 
0

Rozpoczęły się zgłoszenia do 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu – bezpłatnego programu edukacyjnego z zakresu odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju przeznaczonego dla studentek i studentów. Udział w programie mogą wziąć osoby studiujące dowolny kierunek. Organizatorem projektu jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, a partnerem strategicznym Bank BNP Paribas.

Celem programu jest budowanie nowych kadr menedżerskich oraz popularyzacja wiedzy w zakresie ESG, odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju oraz łączenie biznesu z młodymi ludźmi wchodzącymi na rynek pracy.

Program ambasadorski odbędzie się w roku akademickim 2023/2024 i obejmie pięć zjazdów edukacyjnych.

Część merytoryczna programu edukacyjnego obejmie trzy zjazdy stacjonarne poświęcone następującym ścieżkom tematycznym: E (z ang. environmental – środowisko), S (z ang. social – społeczeństwo), G (z ang. governance – ład korporacyjny). Wiedza, która zostanie przekazana studentom podczas zjazdów w ramach 20. edycji Ligi, będzie konsultowana z opiekunką merytoryczną programu, dr Agatą Rudnicką, ekspertką ds. sustainability, CSR i ESG z Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, która w latach 2007/2008 ukończyła 4. edycję LOB.

Bank BNP Paribas jako strategiczny partner tegorocznej odsłony projektu włączy się w edukowanie uczestników programu. W siedzibie banku w Warszawie odbędzie się uroczysta też inauguracja, a w maju zamknięcie 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

„Dziś nikt nie powinien mieć już wątpliwości, że przed transformacją gospodarki w kierunku zrównoważonego rozwoju nie ma odwrotu. Coraz liczniejsze regulacje oraz oczekiwania konsumentów i partnerów motywują biznes do działania. To zaś wymaga wykwalifikowanych kadr” – mówi Agnieszka Michalik-Stankowska, Kierowniczka Sekcji Strategii i Partnerstw ESG w Banku BNP Paribas, Alumnka 13. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu.

Gospodarzem styczniowego zjazdu będzie InPost, natomiast w marcu ambasadorzy i ambasadorki spotkają się w siedzibie Grupy ERGO Hestia w Sopocie.

Program Liga Odpowiedzialnego Biznesu skierowany jest do studentek i studentów wszystkich kierunków. Udział mogą wziąć osoby 26 roku życia, z całego kraju. Nie jest wymagana szeroka wiedza ani doświadczenie w obszarze odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Znaczenie ma zainteresowanie tematyką ESG i chęć związania z nią swojej przyszłości zawodowej.

Udział w programie nie wiąże się z żadnymi opłatami. Osoby, które mieszkają poza miejscem organizacji poszczególnych zjazdów, otrzymają dofinansowanie kosztów dojazdu, nocleg oraz wyżywienie.

Absolwentki i absolwenci Ligi Odpowiedzialnego Biznesu otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w programie edukacyjnym, mają również szansę na odbycie stażu organizowanego przez partnerów strategicznych Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Żeby wziąć udział w rekrutacji do 20. edycji Ligi Odpowiedzialnego Biznesu, należy do 27 października 2023 roku:

przygotować aktualne CV;

przygotować 4-slajdową prezentację opisującą największy sukces (zawodowy, studencki, prywatny lub z obszaru wolontariatu);

wypełnić formularz rekrutacyjny online, odpowiedzieć na kilka pytań i dołączyć przygotowane pliki.

Link do rejestracji: odpowiedzialnybiznes.pl/lob/rekrutacja-2023.

Proto.pl jest patronem medialnym programu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin