.

Ruszyła kampania społeczna grupy Stonewall

dodano: 
27.05.2022
komentarzy: 
0

Grupa Stonewall wystartowała z kampanią społeczną, której głównym celem jest zwiększenie poczucia akceptacji wśród młodzieży LGBT+. Już 29 maja odbędzie się „Bal” grupy Stonewall – wydarzenie online, będące elementem kampanii społecznej, skierowanej przede wszystkim do młodzieży LGBT+ i osób sojuszniczych. 

Pomysł narodził się po stwierdzeniu wielkopolskiego kuratora oświaty, że w poznańskich szkołach nie występuje problem dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Grupa Stonewall opublikowała wówczas ankietę, która miała na celu sprawdzić, jak jest naprawdę. Ponad 500 uczniów szkół z całej Polski odesłało ankiety w zaledwie 24 godziny. Wyniki okazały się jednoznaczne: reakcje na homofobię w placówkach szkolnych są niewystarczające w stosunku do skali problemu. Historie, jakimi podzieliła się w ankietach młodzież, dotyczyły różnych problemów z akceptacją wśród rówieśników oraz nauczycieli. To właśnie zainspirowało grupę Stonewall do zorganizowania kampanii społecznej, której hasło to „Jesteśmy dobrzy w byciu razem”. W ramach kampanii powstały m.in. tym nagrania rozmów dorosłych osób LGBT+ z osobami sojuszniczymi. Podczas rozmów najczęściej wspominano o tym, jak wsparcie i akceptacja ze strony otoczenia wpłynęły na życie ambasadorów akcji, wśród których znaleźli  się m.in. Maja Heban.  Mateusz Ledwig, Julia Sobczyńska i Dawid Myśliwiec. 

 

„Wierzę, że dzięki tej kampanii dzieciaki i młodzież zrozumieją, że nie są sami i pomimo tych wszystkich kolosalnych trudności, jakie niesie poczucie wykluczenia, zrozumieją, że jest mnóstwo ludzi, którzy już dawno mają to za sobą i chętnie im pomogą, by mogli żyć w zgodzie ze sobą, bo tylko w ten sposób da się tak naprawdę pokochać siebie i świat” – mówi w rozmowie z PRoto.pl Mateusz Ledwig, znany jako ROOBENS.„To ogromnie ważne, że takie kampanie powstają. Czuję i widzę, że pomimo dramatu, który rozgrywa się na polskiej scenie politycznej, nasze społeczeństwo staje się coraz bardziej ciepłe i akceptujące. Polacy są naprawdę cudowni, po prostu czasem jeszcze nie rozumieją – i tutaj nasza rola w tym, żeby nie hejtować, a edukować” – dopowiada ambasador akcji.  

Ponadto w ramach kampanii stworzono grupę na Discordzie, podzieloną na pokoje tematyczne, której głównym celem jest zapewnienie młodym osobom LGBT+ przestrzeni do rozmowy i podzielenia się własnymi doświadczeniami. 
Kampanię społeczną podsumuje Bal voguingowy, na który będzie się można bezpłatnie zapisać. Odbędzie się on 29 maja o godzinie 17:30 na platformie Gridaly. Link do transmisji wydarzenia grupa Stonewall wyśle uczestnikom w dniu Balu. (zd)

Źródło:

balstonewall.gridaly.com/info
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin