.

Ruszyła Solidarna Paczka – specjalna edycja Szlachetnej Paczki

dodano: 
06.06.2022
komentarzy: 
0

4 czerwca 2022 ruszyła Solidarna Paczka – specjalna edycja Szlachetnej Paczki zorganizowana dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, a obecnie znajdują się w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej.

„Ich świat skurczył się do rozmiaru jednej walizki. Dlatego potrzebują pomocy, solidarności, naszej obecności i poczucia, że są u nas mile widzianymi gośćmi” – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki.

Na stronie internetowej przez trzy tygodnie będą pojawiać się historie rodzin uchodźczych. Spośród nich będzie można wybrać jedną i przygotować dla niej paczkę odpowiadającą na indywidualne potrzeby.

Na każdym etapie przygotowywania paczki można skontaktować się z wolontariuszem, który opiekuje się wybraną rodziną. Skompletowane paczki, zapakowane jak prezent, należy zawieźć do wskazanego magazynu Szlachetnej Paczki w Weekend Cudów (25-26 czerwca 2022 roku). Dokładny termin i godzinę dostarczenia paczki należy umówić z wolontariuszem. W ten sam weekend przygotowana paczka, za pośrednictwem wolontariuszy, trafi do wybranej potrzebującej rodziny.

Obecnie ponad 460 wolontariuszy Solidarnej Paczki odwiedza potrzebujące rodziny uchodźcze w całej Polsce. Wolontariusze dotarli już do ponad 1150 historii i odwiedzili do tej pory ponad 700 rodzin. W ramach akcji na Facebooku oraz Instagramie organizatora zamieszczane są posty dotyczące kampanii. Powstał także spot promujący Solidarną Paczkę. (bs)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin