Ruszyło głosowanie internautów na raporty zrównoważonego rozwoju

dodano: 
19.08.2021
komentarzy: 
0

Trwa głosowanie internautów w 15. edycji Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. W tym etapie bierze udział 55 projektów.

W Konkursie Raporty Zrównoważonego Rozwoju (wcześniej: Konkurs Raporty Społeczne) przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa ma na celu upowszechnianie idei odpowiedzialnego biznesu (CSR), zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i zaangażowania społecznego. Konkurs jest skierowany do firm i organizacji publikujących raporty ze swojej aktywności w tych obszarach. Organizatorami projektu są Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Deloitte.

Głosowanie odbywa się przez stronę.

Internauci mogą oddać głosy na trzy najlepsze ich zdaniem raporty z zakresu odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju. Czas na to mają do 20 września 2021 roku.

W formularzu należy wskazać trzy publikacje oraz określić reprezentowaną grupę interesariuszy. Później należy wpisać swój adres e-mail, który jest niezbędny do weryfikacji oddanego głosu – głos zostanie zapisany w systemie dopiero po jego potwierdzeniu przez kliknięcie w link przesłany na podany adres e-mail. Tylko wtedy głos jest ważny.

Wszystkie publikacje dostępne są na w Bibliotece Raportów.

„Głosowanie internautów to ważny etap Konkursu Raporty Zrównoważonego Rozwoju. Czas włączenia szerokiego grona interesariuszy raportujących organizacji i zarazem możliwość przekazania zainteresowania i poparcia niefinansowej działalności firm i organizacji uczestniczących w Konkursie. To także dobra okazja, aby w ogóle lepiej przyjrzeć się procesowi raportowania niefinansowego, dowiedzieć się więcej o działalności konkretnych podmiotów i realizowanych przez nie działaniach, szukać możliwości współpracy czy stać się beneficjentem prowadzonych akcji” –  komentuje Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Równolegle z głosowaniem internautów trwają także obrady eksperckiego jury, które wyłoni laureatów w kategoriach: nagroda główna „najlepszy raport zintegrowany”, nagroda główna „najlepszy raport zrównoważonego rozwoju”, najlepszy debiut, nagroda Giełdy Papierów Wartościowych, nagroda Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, wyróżnienia.

Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w październiku.

PRoto.pl jest patronem medialnym konkursu.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin