Rynek pracy w październiku: agencje opublikowały o ponad jedną czwartą mniej ogłoszeń niż we wrześniu

dodano: 
30.11.2015
komentarzy: 
0

Jak wynika z raportu PRoto.pl, październik nie był tak łaskawy dla  PR-owców, jak wrzesień. Łącznie opublikowano 156 ofert pracy, w poprzednim miesiącu tych ogłoszeń było o 11 więcej.

Ten miesiąc lepszy niż analogiczny w zeszłym roku. Sytuacje ratują firmy

Statystyki głównie obniżają agencje, które opublikowały łącznie 92 oferty pracy, choć we wrześniu ich liczba wynosiła aż 129.  Maleje też przewaga agencji  nad firmami i instytucjami - te w październiku szukały PR-owców 64 razy. Widać, że po wrześniowym spadku aktywności (z liczbą 36 ofert) wrasta więc wśród nich zapotrzebowanie na tego typu pracowników. Gdy spojrzymy na analogiczny okres w roku ubiegłym widać, że tegoroczna jesień dla PR-owców szukających zatrudnienia jest bardziej urozmaicona. Zarówno we wrześniu jak i w październiku 2014 roku łączna liczba ogłoszeń wyniosła 137.

Największą szansę na zatrudnienie w agencji podobnie jak w III kwartale  mieli konsultanci. W październiku 40 razy mogli znaleźć odpowiednie dla siebie ogłoszenie. Dużo mniejszą szansę na to znaleźliby w firmach i instytucjach (9 ofert). Tam wciąż najbardziej pożądani są specjaliści – 17 ofert pracy. Grupą, która niezmiennie cieszy się zainteresowaniem po dwóch stronach są praktykanci i stażyści: 26 ofert dotyczyło bowiem pracy w agencjach, dziesięć mniej w firmach. Mimo niezmiennej popularności w przypadku praktykantów też możemy mówić o pewnej tendencji spadkowej, zwłaszcza jeśli chodzi o ogłoszenia opublikowane przez agencje. W październiku 2014 roku właśnie na ten rodzaj stanowiska był u nich największy popyt.

Zatrudnienie najłatwiej było znaleźć w województwie mazowieckim. Stamtąd pochodziły 102 oferty pracy. Bardzo małe zainteresowanie PR-owcami dotyczyło natomiast  ogłoszeń z województwa lubelskiego i opolskiego.

Pracodawcy najczęściej decydowali się na publikację ofert na PRoto.pl. Serwis jest źródłem 68 proc. ogłoszeń z całego miesiąca.

 

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin