Rządowe instytucje promują znak „Produkt polski”

dodano: 
12.09.2019
komentarzy: 
0

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa realizuje z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi kampanię informacyjną, która ma zwiększyć świadomość konsumentów na temat znaku „Produkt polski”. Instytucje stworzyły broszury informacyjne, banery i plakaty „Kupuj świadomie”, prosząc środowisko rolnicze o ich rozpowszechnianie.

Kampanijny spot „Produkt polski”, który nawiązywał do odbywających się wówczas świąt Wielkanocy, KOWR i MRiRW udostępniło jeszcze w kwietniu 2019 roku. Teraz, we wrześniu, instytucje wyemitują materiał informacyjny w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i rozgłośni radiowej (proszą też o pomoc sieci handlowe i instytucje publiczne), by dotrzeć do konsumentów. Planują ponadto cykl szkoleń pod szyldem „Akademia Polska”, w ramach których będą wyjaśniać rolnikom i regionalnym producentom zasady, kryteria i zalety stosowania oznaczeń „Produkt polski”.

Znak funkcjonuje w przestrzeni publicznej od początku 2017 roku. Ministerstwo przygotowało go, by ułatwić konsumentom rozpoznanie produktów, które powstały z polskich surowców. Każdy producent, który spełni opisane na stronie kryteria, może bezpłatnie i bez rejestracji posługiwać się oznaczeniem „Produkt polski”. W ostatnich miesiącach MRiRW podjęło także inicjatywę, w ramach której planuje promować kraj za pomocą kanonu polskiej kuchni. Chce też stawiać na piwo znad Wisły.

Czytaj też: Polskie piwa mają promować kraj za granicą

(mp)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin