Rzecznik południowoafrykańskiego rządu oskarżany o rasizm

dodano: 
20.04.2011
komentarzy: 
0

Rzecznik południowoafrykańskiego rządu Jimmy Manyi znany jest nie tylko z wypowiedzi dotyczących prac gabinetu, ale również uwag dotyczących mieszanej ludności w RPA – czytamy na stronie news.yahoo.com.

Manyi jest szefem Black Management Forum, organizacji promującej Murzynów w południowoafrykańskim biznesie. Od lutego pełni również funkcję rzecznika rządu RPA. Już wtedy przeciwnicy Manyi’ego oskarżali go o rasistowskie wypowiedzi, a przynajmniej o nadmierne poświęcanie uwagi kwestiom rasowym. W zeszłym roku Manyi był cytowany, gdy odniósł się do „nadwyżki mieszanej ludności” w południowoafrykańskiej prowincji Western Cape. Jak stwierdził Manyi, „gdy wprowadzasz reformy, usuwasz ludzi z ich komfortowego otoczenia”. Obecny rzecznik tłumaczył, że wypowiedź ta dotyczyła debaty na temat struktury zatrudnienia w RPA.

Dodał on również, że nie jest rasistą, gdy przytacza statystyki. Wynika z nich, że czarna ludność w RPA pozostaje najbiedniejszą grupą, natomiast biali zajmują większość dobrze płatnych posad w biznesie. (ks)

Źródło:

news.yahoo.com za Associated Press
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin