.

 

Sąd w USA uznał, że osadzenie na stronie tweeta z fotografią naruszającą prawa autorskie jest nielegalne

dodano: 
23.02.2018
komentarzy: 
0

Sąd w Stanach Zjednoczonych wydał wyrok, z którego wynika, że osadzenie przez wydawców na stronach internetowych tweetów, zawierających materiały naruszające prawa autorskie, jest niezgodne z prawem – podaje press.pl. Sprawa rozpatrywana przez amerykański wymiar sprawiedliwości dotyczyła fotografii wykonanej przez Justina Goldmana, która przedstawiała amerykańskiego futbolistę w towarzystwie menedżera drużyny koszykarskiej z Bostonu. Fotograł opublikował je na Snapchacie – opisuje źródło.

Jeden z internautów zrobił print screena i tym sposobem zdjęcie trafiło na Twittera. Następnie zostało osadzone na stronach amerykańskich serwisów internetowych należących do Breitbart, Heavy Inc., Time Inc., Yahoo, Vox Media, Gannett, Herald Media, Boston Globe Media Partners i New England Sports Network – wylicza Marek Miller z press.pl.

Amerykański sąd orzekł, że osadzanie tweetów ze zdjęciami objętymi prawami autorskimi na stronach www jest naruszeniem prawa. „Dla sądu nie miał znaczenia argument, że fotografia nawet na sekundę nie trafiła na serwery pozwanych wydawców” – czytamy w źródle.

Jak podaje press.pl, wydawcy, którzy brali udział w sprawie, chcą odwołać się od wyroku sądu. (pp)

Źródło:

press.pl, Amerykański sąd: publikacja tweeta ze zdjęciem naruszającym prawa autorskie, jest złamaniem prawa, Marek Miller, 21.02.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin