.

 

Sebastian Gleń nie jest już rzecznikiem małopolskiej policji

dodano: 
04.08.2023
komentarzy: 
0

2 sierpnia 2023 roku Sebastian Gleń poinformował o rezygnacji ze stanowiska rzecznika prasowego małopolskiej policji. Pełnił tę funkcję przez ponad sześć lat. Jak przekazał w wiadomości wysłanej do mediów, zostaje skierowany do innych zadań w komendzie.

Obowiązki rzecznika w Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przejmuje podinspektorka Katarzyna Cisło.

W przeszłości Gleń był Naczelnikiem Wydziału Zaopatrzenia i Transportu Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, a także ekspertem w zespole ds. regulacji prawnych Wydziału Ruchu Drogowego KWP Kraków. W roku 2007 jako specjalista pracował w Wydziale Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. W latach 2000–2003 był detektywem Zespołu Kryminalnego w Komisariacie Policji w Żabnie.

Jak informuje m.in. „Gazeta Wyborcza”, Gleń mógł zostać odwołany przez zamieszanie związane z policyjnym komunikatem dotyczącym sprawy pani Joanny, kobiety, która opowiedziała w mediach o tym, jak została potraktowana m.in. przez policję po zażyciu tabletek poronnych.

Jak czytamy, były już rzecznik skomentował te doniesienia, przekonując, że prośbę o zmianę stanowiska wysłał do przełożonego jeszcze przed publikacją wspomnianego reportażu.

(zd)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin