.

 

SEC Newgate kluczowym udziałowcem amerykańskiej agencji Global Strategy Group

dodano: 
08.04.2022
komentarzy: 
0

SEC Newgate zostało kluczowym udziałowcem w amerykańskiej agencji Global Strategy Group. Międzynarodowa grupa PR wzmacnia tym samym swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych.

Global Strategy Group to firma konsultingowa i badawcza, specjalizująca się w zarządzaniu reputacją i tematami kryzysowymi i Public Affairs w Stanach. Byłą dyrektor zarządzającą i wiceprezeską agencji jest Jen Psaki, obecna rzeczniczka prasowa Joe Bidena, wcześniej wicedyrektorka ds. komunikacji Białego Domu za prezydentury Obamy oraz rzeczniczką prasowa jego dwóch zwycięskich kampanii wyborczych. Firma współpracuje ze światem polityki i amerykańskiej administracji rządowej. Świadczy też usługi doradcze dla sektora prywatnego – m.in. dla marek takich jak Google, Netflix, T-Mobile czy Patagonia.

Global Strategy Group w biurach w Nowym Jorku i w Waszyngtonie zatrudnia ponad 150 konsultantów. Firma pozostanie operacyjnie niezależna, zachowa markę i liderów, w tym partnerów założycieli Jona Silvana i Jefreya Pollocka, pełniących odpowiednio funkcje dyrektora generalnego i prezesa. Przez dołączenie do sieci firm SEC Newgate GSG zyskuje większy zasięg geograficzny i potencjał do rozszerzenia działalności poza USA.

Ta inwestycja SEC Newgate jest kolejnym etapem międzynarodowej ekspansji. W marcu 2021 roku sieć kupiła udziały agencji założonej przez Zofię Bugajną-Kasdepke, Joannę Poniatowską i Sebastiana Hejnowskiego. W sierpniu 2021 roku Grupa SEC Newgate kupiła z kolei większościowy pakiet udziałów w dubajskiej firmie Twister Communications, obecnie działającej jako SEC Newgate ME. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin