Sephora w USA zamyka na jeden dzień sklepy po rasistowskim incydencie

dodano: 
03.06.2019
komentarzy: 
0

Sephora w środę (5 czerwca 2019 roku) zamknie wszystkie swoje sklepy, biura i centra dystrybucji w Stanach Zjednoczonych. PrzeprowadzI w tym dniu wśród pracowników szkolenie na temat różnorodności – poinformował portal theguardian.com. Ogłoszono to niedługo po incydencie o podłożu rasistowskim, którego doświadczyła w jednej z drogerii marki czarnoskóra piosenkarka SZA – czytamy. SZA opublikowała na Twitterze post, w którym napisała, że jedna z pracowniczek wezwała ochronę, aby pilnowała artystki, by niczego nie ukradła – podaje źródło.

„Zostaliśmy poinformowani o incydencie w naszym sklepie w Calabasas i oprócz bezpośredniego skontaktowania się z SZA, gromadzimy więcej informacji na temat tego zdarzenia, aby móc podjąć odpowiednie kroki” – powiedziała rzeczniczka Sephory, Emily Shapiro, w rozmowie z Reutersem, którą cytuje theguardian.com. Dalej rzeczniczka zapewniła, że firma traktuje bardzo poważnie takie skargi, a profilowanie ze względu na rasę nie jest tolerowane przez markę. Zaznaczyła jednak, że zamknięcie Sephory nie jest związane z żadnym incydentem, a warsztaty integracyjne były już planowane od dłuższego czasu.

Po wpisie piosenkarki w mediach społecznościowych liczba krytycznych ocen w wyszukiwarce Google oddziału w Calabasas gwałtownie wzrosła. (pm)

Źródło:

theguardian.com, Sephora to shut US stores for diversity training after SZA racial profiling claim, 3.06.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin