.

 

Sepp Blatter rezygnuje po aferze korupcyjnej w FIFA

dodano: 
03.06.2015
komentarzy: 
0

Szef światowej federacji piłkarskiej poinformował o rezygnacji z pełnionej funkcji. Blatter został wybrany na kolejną kadencję zaledwie 6 dni temu.

W ostatnich dniach o FIFA zrobiło się głośno za sprawą śledztwa w sprawie korupcji, prowadzonego w USA. Jak informuje Gazeta Wyborcza, wśród oskarżonych znajdują się także działacze piłkarskiej centrali. Zarzuty dotyczą korupcji przy wyborze gospodarza Mundialu w RPA, prania pieniędzy i oszustw finansowych przy sprzedaży praw telewizyjnych, marketingowych i sponsorskich do imprez w USA i Ameryce Łacińskiej.

„Uzyskałem mandat od członków FIFA, jednak nie czuję, abym miał poparcie całego piłkarskiego świata – kibiców, zawodników, klubów i wszystkich tych, którzy żyją miłością do piłki nożnej(…)” – stwierdził we wtorek Blatter. Jak zaznaczył, wyborem nowego przewodniczącego ma zająć się nadzwyczajny kongres FIFA. Do tego czasu Sepp Blatter będzie dalej sprawował swoją funkcję. Szwajcar w oświadczeniu zarysował także plany zmian w strukturze organizacji. Jego zdaniem członkowie Komitetu Wykonawczego FIFA powinni być wybierani na kongresach a liczba kadencji zarówno ich, jak i szefa FIFA powinna zostać ograniczona. (ks)

Źródło:

fifa.com; wyborcza.pl, Sepp Blatter rezygnuje z funkcji szefa FIFA, mw, pap, 02.06.2015

Cykl:

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin