niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościW mediachShein z kolejnymi problemami. Tym razem w Wielkiej Brytanii

Shein z kolejnymi problemami. Tym razem w Wielkiej Brytanii

Chiński gigant fast fashion Shein napotkał kolejną przeszkodę. Marka może mieć kłopoty z dostaniem się do indeksu największych spółek notowanych w Wielkiej Brytanii – przekazuje tvn24.com. 

Nie jest to pierwszy problem, z jakim musi uporać się marka fast fashion. Przypomnijmy, że jakiś czas temu walkę z Shein i Temu zapowiedział polski rząd. Chiński gigant znalazł się także na celowniku szwajcarskiej grupy Public Eye. Przeprowadzono bowiem dochodzenie, w wyniku którego odkryto, że Shein źle traktuje swoich pracowników. 

Jak informuje źródło, potencjalny debiut chińskiej marki na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych stoi pod znakiem zapytania. Brytyjska opinia publiczna ma poważne wątpliwości. 

Caroline Rush, dyrektorka British Fashion Council, cytowana przez źródło, podkreśliła, że „w czasach, gdy światowi liderzy mody słusznie koncentrują się na uczynieniu sektora bardziej zrównoważonym społecznie, środowiskowo i ekonomicznie, zabieganie przez rząd o notowanie Shein na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także decyzja Shein, aby to zrobić, budzi poważny niepokój wśród brytyjskich projektantów mody i sprzedawców detalicznych”. 

Przeciwko pojawieniu się Shein w Financial Times Stock Exchange, czyli w indeksie największych spółek na giełdzie w Londynie, protestują m.in. działacze na rzecz praw pracowniczych. Według nich byłoby to „zdradą wobec pracowników na całym świecie i wobec planety”, dlatego wzywają następny rząd Wielkiej Brytanii, który zostanie wyłoniony po wyborach, aby sprzeciwił się temu pomysłowi – dowiadujemy się. 

Kłopotów chińskiemu gigantowi fast fashion tylko przybywa. Poza polskim rządem walkę z Temu, Shein i AliExpress zapowiedziały Niemcy. W marcu 2024 roku kraj ten stwierdził, że chce uporać się z „agresywnymi technikami sprzedaży”, które występują na tych platformach. We Francji mają natomiast zostać uchwalone przepisy, które zakładają m.in. karne dopłaty do przesyłek i wysokie grzywny za reklamowanie fast fashion. (ao)

Źródło: tvn24.pl, Kolejne kłopoty Shein w Europie. “To byłaby zdrada wobec pracowników i planety”, Natalia Szostak, 14.06.2024

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj