.

Shein zainwestuje 12 mln funtów w poprawę warunków pracy

dodano: 
06.12.2022
komentarzy: 
0

Shein, chiński sklep internetowy z odzieżą, obiecał zainwestować 12,2 mln funtów w poprawę standardów pracy w fabrykach swoich dostawców – podaje theguardian.com.

Jak czytamy, dochodzenie przeprowadzone przez Channel 4 ujawniło, że pracownicy dwóch chińskich fabryk produkujących ubrania dla Shein pracowali 18 godzin dziennie, dostając trzy pensy za sztukę odzieży. Dokument „Untold: Inside the Shein Machine” pokazał również, że pracownicy muszą pracować w weekendy i mają tylko jeden wolny dzień w miesiącu – informuje źródło.

Shein przyznało, że choć wymiar godzin pracy w dwóch fabrykach jest mniejszy niż podano w dokumencie, nadal jest wyższy niż pozwalają na to lokalne przepisy, dlatego zmniejszono dostawy o 3/4 – czytamy. Firma zaprzeczyła jednak, że pracownicy otrzymywali tylko trzy pensy, twierdząc, że płacono im za każdy etap procesu produkcji odzieży – podaje źródło.

Shein zapowiedziało plan inwestycyjny, który doprowadzi do modernizacji setek fabryk w ciągu najbliższych trzech lub czterech lat – czytamy dalej.

Adam Whinston, globalny szef ESG w Shein, powiedział, że „firma uruchomiła system umożliwiający pracownikom anonimowe składanie skarg, dawanie opinii i sugestii za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub aplikacji WeChat” – podaje theguardian.com. (bs)

Źródło:

theguardian.com, Shein admits working hour breaches and pledges £12m to improve sites, 05.12.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin