Sklep z produktami z ludzkiej skóry. PETA z nową akcją

dodano: 
06.12.2021
komentarzy: 
0

PETA założyła fikcyjny internetowy sklep, w którym oferowane są produkty wykonane z ludzkiej skóry. Tym sposobem organizacja chce zwrócić uwagę na okrucieństwo, z jakim wiąże się sprzedawanie skór pochodzenia zwierzęcego.

Urban Outraged, czyli nowy „sklep” założony przez organizację PETA w Stanach Zjednoczonych, oferujący produkty ze skóry ludzkiego pochodzenia, został zaprojektowany tak, by przypominał prawdziwy sklep online. Celem projektu jest skłonienie odwiedzających do refleksji nad okrucieństwem branży mody wobec zwierząt.

W „sklepie” zalazły się w odzież i akcesoria „wykonane z najlepszej skóry”, czyli materiału, który przypomina ludzką tkankę. Na produktach widoczne są elementy ludzkiego ciała i krew, a w opisie każdego elementu upamiętniono osobę, która „poświęciła się”, by można było go wyprodukować.

Źródło: urbanoutraged.com

Źródło: urbanoutraged.com

Poza ubraniami na stronie można znaleźć także fikcyjną usługę „Kolekcja Afterlife”, która umożliwia odwiedzającym wykonanie elementów garderoby z ciała bliskiej osoby zmarłe. Powstał także profil na Instagramie, poświęcony fikcyjnemu sklepowi.

Źródło: urbanoutraged.com

Źródło: instagram.com/urbanoutraged

PETA apeluje także do marek z grupy Urban Outfitters – w tym Anthropologie, Free People i Urban Outfitters – do zaprzestania sprzedaży materiałów pochodzenia zwierzęcego.

Odbiorcy na stronie Urban Outraged zachęcani są także do udostępniania witryny. Mogą to zrobić m.in. przez wysłanie znajomym fikcyjnych kart podarunkowych (są one darmowe), które prowadzą do strony. (mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin