sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSkok PiS-u w sondażach to „wypadkowa nieudolnej polityki informacyjnej PO”

Skok PiS-u w sondażach to „wypadkowa nieudolnej polityki informacyjnej PO”

Przedwyborcze sondaże poka­zują, że toczy się zacięta walka między PO i PiS. W jednym partia Kaczyńskiego wciąż wygrywa, w drugim obie mają takie samo poparcie – czytamy w Gazecie Wrocławskiej.

Dziennik analizuje dwa różne sondaże, przeprowadzone na zlecenie mediów ogólnopolskich. Jak informuje autorka artykułu, z badania Homo Homini dla Rzeczpospolitej wynika, że PiS nadal prowadzi w sonda­żach, ale od miesięcy nie może poprawić swojego wyniku. Na partię Jarosława Kaczyńskiego chce głosować 31 proc. ankietowanych, a PO popiera 26 proc. PiS nie przyciąga jednak nowych wyborców.

Z kolei sondaż TNS Polska na zlecenie Wiadomości daje Platformie i PiS-owi remis. Gdyby wybory odbyły się w kwietniu, na partię Tuska głosowałoby 26 proc. badanych (wzrost o jeden punkt procentowy w porówna­niu z badaniem sprzed miesią­ca). Z kolei Prawo i Sprawiedliwość wybrałby co czwarty Polak – czytamy dalej.

Choć do wyborów parlamentarnych pozostał jeszcze rok, sztaby już rozpoczynają przygotowania do nadchodzącej kampanii. „Partia Ka­czyńskiego, od czasu do czasu punktując koalicję rządzącą, ude­rza w jej najsłabsze miejsca, np. politykę dotyczącą ochrony zdro­wia. Punktując te sprawy, które są bolączką dla społeczeństwa, utrzymuje swoje miejsce. Chociaż moim zdaniem to jest wszystko, na co stać PiS” – komentuje Wiesław Gałązka, doradca ds. wizerunku. Jak dodaje, wbrew powszechnej opinii, wedle której Platforma Obywatelska posługuje się wciąż PR-em, w rzeczywistości ma ona problem z komunikacją. „Wyraźnie widać, że PO po­gubiła się w swoich relacjach z me­diami i otoczeniem, nie pomagają kosmetyczne zmiany w rządzie” – dodaje specjalista od marketingu politycznego. Jego zdaniem chwilowe skoki PiS-u w sondażach (do ponad 30 proc.) były wy­padkową nieudolnej polityki infor­macyjnej PO i problemów we­wnątrz partii. (mw)

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj