.

 

Ślimak będzie symbolem dynamicznego Elbląga

dodano: 
14.06.2012
komentarzy: 
0

Właśnie zakończyło się głosowanie na nowy logotyp Elbląga. Mieszkańcy miasta wybrali projekt, który był przez nich najbardziej krytykowany.

Jak informuje Dziennik Elbląski, w głosowaniu wzięło udział 1661 osób. Najwięcej głosów uzyskał logotyp będący częścią strategii promocyjnej miasta, którą za blisko 130 tysięcy złotych przygotowały agencje 2ba i IPC Consulting. Zgodnie z ideą twórców logotyp miał odzwierciedlać „perspektywy rozwojowe, integrujący charakter, przyjazność miejsca i ludzi, kreatywność, wigor, mobilność, energetyczność” miasta.

Po jej prezentacji nowy znak miasta zebrał wiele krytycznych uwag, a co złośliwsi twierdzili, że przypomina „owsika” lub „psią kupę”. Elbląski magistrat postanowił zatem przeprowadzić głosowanie na nowy znak miasta. Wzięły w nim udział 3 propozycje wyłonione przez jury wśród prac przesłanych przez mieszkańców oraz logotyp, zaproponowany w strategii promocyjnej miasta. Okazało się, że mieszkańcy najwięcej głosów oddali właśnie na niego.

Nowa strategia miasta będzie jeszcze omawiana przez elbląskich radnych. Uchwała w jej sprawie trafi do porządku obrad po wakacjach. (ks)

 

Źródło:

Dziennik Elbląski, Internauci wybrali logo miasta -"Ślimak" zwyciężył, naj, 13.06.2012/własne
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin