Śmierć tradycyjnej informacji prasowej?

dodano: 
24.06.2009
komentarzy: 
0

Czy tradycyjna notatka prasowa ustąpi miejsca mikrokomunikatom w Internecie? W nowych mediach coraz częściej upatruje się siły, która może zmienić sposób prowadzenia działań PR-owskich. Czy jesteśmy świadkami śmierci notatki prasowej? Czy popularne ostatnio serwisy Twitter.com lub jego polski klon Blip.pl odmienią pracę PR-owców i dziennikarzy? Odpowiedzi na te pytania starał się odnaleźć polski oddział agencji LEWIS PR i portal PRoto.pl.

Razem z portalem PRoto.pl, LEWIS zapytał 47 dziennikarzy zajmujących się nowymi technologiami o opinię i ocenę ich sposobów pozyskiwania informacji. Zdecydowali się oni wypełnić anonimowe ankiety na temat jakości otrzymywanych informacji prasowych, najważniejszych wyznaczników dobrej informacji, oceny różnicy w komunikacji firm technologicznych i agencji PR, a także wykorzystania nowych mediów w codziennej pracy.

Jak można było się spodziewać, dziennikarze technologiczni codziennie otrzymują dużą liczbę notatek prasowych. Jednak zalewani notatkami pracownicy mediów, w dużej mierze nie otrzymują wiadomości odpowiadających ich specjalizacji. Prawie połowa respondentów przyznała, że dostaje informacje tematycznie różne od tego, o czym piszą.

Zobacz: CAŁY RAPORT

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin