Snapchat ma więcej pieniędzy, ale coraz mniej użytkowników

dodano: 
30.10.2018
komentarzy: 
0

Jak wynika z raportu za III kwartał 2018 roku, spółka Snap Inc., właściciel Snapchata, finansowo radzi sobie lepiej niż zakładali inwestorzy, ale jej aplikacja nadal traci użytkowników.

Działalność Snap Inc. przyniosła w III kwartale rekordowy przychód w wysokości 297 mln dol., co stanowi wzrost o 43 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2017 roku. Firma zmniejszyła też o 27 proc. stratę netto (z ponad 443 mln dol do 325 mln dol.).

Źródło: investor.snap.com

Snapchat w ujęciu kwartalnym stracił jednak ok. 1 proc. użytkowników, choć zyskał 5 proc. w perspektywie roku. Tendencja spadkowa widoczna jest jednak już trzeci kwartał z rzędu i – jak informuje businessinsider.com – to właśnie ten element najbardziej martwi inwestorów. Choć wyniki finansowe okazały się lepsze od oczekiwań, to cena akcji zaraz po opublikowaniu raportu zmalała – czytamy.

Źródło: investor.snap.com

Źródło dodaje, że podczas konferencji z inwestorami szef Snap Inc., Evan Spiegel, przyznał, że aplikacja traci najwięcej użytkowników na urządzeniach z Androidem. Zapowiedział jednocześnie, że niedługo zaprezentuje nową aplikację na ten system. (mp)

Źródło:

investor.snap.com/ businessinsider.com, Snap's stock crashes 10% after announcing it lost 2 million users last quarter — even though it beat on the top and bottom line, Rob Price, 25.10.2018/ zdjęcie główne: Anthony Quintano, (CC BY 2.0), via flickr.com
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin