.

Snapchat proponuje nowy filtr. Użytkownicy go nie chcą

dodano: 
17.08.2016
komentarzy: 
0

Nowy filtr Snapchata nie spodobał się użytkownikom i został usunięty, ponieważ odbiorcy uznali go za rasistowski - pisze theverge.com. Mowa o „yellowface”, którego cechą charakterystyczną były zamknięte skośne oczy. Jak czytamy, wygląd filtru według użytkowników stworzony został na podstawie azjatyckiego stereotypu.

Na Twitterze pojawiło się niemało negatywnych reakcji.

Źródło: Twitter/tequilafunrise

Jak informuje źródło, do sprawy odniósł się Snapchat, który poza tym, że usunął filtr, wytłumaczył, skąd wziął na niego pomysł: „Filtr powstał z inspiracji anime i miał być zabawny”.

Z podobną sytuacją Snapchat miał do czynienia w kwietniu, kiedy wprowadził filtr z Bobem Marleyem. Wielu użytkowników uznało to za wyraz braku szacunku i filtr utożsamiało jednoznacznie z czarną twarzą – czytamy.

Zacytowany przez prdaily.com Jon Fingas, Associate Editor w Engadget stwierdził: „Choć nie było to zamierzone działanie rasistowskie, incydent sugeruje, że Snapchat powinien uważać, wybierając filtry, aby zapobiec aferom w przyszłości”. (ak)

Źródło:

theverge.com, Snapchat hit with backlash for 'yellowface' selfie lens, Kwame Opam, 10.08.2016/prdaily.com, Snapchat filter gets negative response, execs rush to take it down, Kevin Allen, 12.08.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin