wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSnapchat uruchomi platformę do gier?

Snapchat uruchomi platformę do gier?

W aplikacji Snapchat mogą już w przyszłym miesiącu pojawić się gry zaprojektowane specjalnie do pracy na tej platformie – informuje socialmediatoday.com, powołując się na portal cheddar.com. W związku ze spowalniającym wzrostem liczby użytkowników Snapchata uruchomienie platformy do gier mogłoby korzystnie wpłynąć na zwiększenie zaangażowania osób już korzystających z aplikacji oraz przyciągnąć do niej nowych klientów – ocenia źródło.

Jak czytamy, pierwsze pogłoski o platformie gier na Snapchacie pojawiły się już w 2017 roku, kiedy chiński koncern technologiczny Tencent (obsługujący m.in. komunikator WeChat) nabył dziesięć procent udziałów w Snap Inc. Mówiono wtedy, że firma będzie chciała współpracować ze Snapchatem nad rozwojem gier mobilnych – Tencent jest największym koncernem gier hazardowych, a stworzona przez niego „King of Glory” jest najbardziej dochodową grą mobilną – opisuje źródło.

Według badań firmy Slice Inteligence gracze mobilni w 2018 roku wydali średnio 87 dol. na płatności w grach „free-to-play”. Otwarcie się platformy na graczy mogłoby przynieść jej duże przychody – zauważa Andrew Hutchinson, autor artykułu. Jak czytamy dalej, branża gier hazardowych w 2019 roku może być warta nawet 152 mld dol., z czego 52 proc. wygenerują właśnie gry mobilne.

Wraz z pojawieniem się nowych użytkowników aplikacji Snapchat mógłby także zarabiać na reklamach, które marki kierowałyby do nowej grupy docelowej na platformie – dodaje Hutchinson. (bm)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj