.

 

Snoop Dogg i Master P pozywają Walmarta. Chodzi o sabotaż ich produktu

dodano: 
12.02.2024
komentarzy: 
0

Amerykańscy raperzy Snoop Dogg i Master P pozywają sieć supermarketów Walmart i firmę produkującą żywność Post Consumer Brands za działanie na szkodę ich płatków śniadaniowych Snoop Cereal – podaje bbc.com.

Jak czytamy, firmom zarzucono ukrywanie pudełek płatków oraz niezgodne z prawdą twierdzenie, że nie ma ich w magazynie. Prawnik reprezentujący raperów Benjamin Crump uznał, że „marka, która należy do czarnoskórych osób, została rażąco zlekceważona”. 

Snoop Dogg i Master P założyli własną firmę spożywczą, Broadus Foods, w 2022 roku. Jak wynika ze strony internetowej przedsiębiostwa, produkuje ona m.in. płatki śniadaniowe. Zgodnie z zarzutami, Post Consumer Brands próbowało „wyeliminować Broadus Foods z rynku”, ponieważ raperzy odmówili sprzedaży swojej początkującej firmy producentowi. Zgodzili się jednak na partnerstwo, w ramach którego Post Consumer Brands miało produkować i dystrybuować produkty do głównych detalistów – wyjaśnia źródło.

W oświadczeniu Post Consumer Brands wskazało na niską sprzedaż produktu. „Byliśmy równie rozczarowani, że popyt konsumentów nie spełnił oczekiwań” – napisała firma. Z kolei sieć Walmart zapowiedziała, że „odpowie w odpowiedni sposób przed sądem” po zapoznaniu się z pełną skargą – czytamy dalej. (af)

Źródło:

bbc.com, Snoop Dogg and Master P sue Walmart over cereal sabotage claim, 08.02.2024
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin