sobota, 13 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSpecjaliści oceniają polityków

Specjaliści oceniają polityków

Na portalu TVN24.pl ukazała się informacja na temat ankiety i rankingu, przeprowadzonego dla magazynu Marketing&more, wśród PR-owców. Jak podaje portal: „Specjaliści z branży PR zajęli się wyłącznie oceną strategii medialnych polityków – i wskazali najlepsze stworzone przez fachowców od PR-u wizerunki” Eksperci uznali, że najlepiej budującym wizerunek politykiem jest Donald Tusk: „Premier (…)miażdżąco pokonał swoich rywali, ale eksperci od marketingu politycznego podkreślają, że jest to nie tyle zasługa samego premiera (i jego specjalistów od wizerunku), ile słabość rywali.” – podaje portal.
Jak stwierdza specjalista ds. wizerunku politycznego Wiesław Gałązka odnośnie Tuska: „brak jest dzisiaj konsekwencji w budowaniu jego wizerunku”, dodaje także, że „W gruncie rzeczy żaden z polskich polityków nie dba o swój wizerunek. Obca jest im sztuka autoprezentacji.”

Drugie miejsce wg fachowców zajął Kazimierz Marcinkiewicz, a na trzecim uplasował się „elegancki” Radosław Sikorski, miejsce czwarte przypadło Jarosławowi Kaczyńskiemu, a piąte -Andrzejowi Lepperowi, któremu nie zaszkodziła nawet wyborcza porażka. Ranking zamykają Waldemar Pawlak i Zbigniew Ziobro, jak podsumowuje portal: „Obaj uzyskali 1,1 proc. głosów. Wynik nie najlepszy, ale jak podkreślają specjaliści to i tak spory sukces, że w ogóle znaleźli się w »Top 20«”. (mk)

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj