.

 

Burza w sieci po nagraniu Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy usunął życzenia

dodano: 
02.04.2024
komentarzy: 
0

Wielkanocny spot Rafała Trzaskowskiego wywołał w sieci burzę. Prezydentowi Warszawy zarzucono powielanie stereotypów na temat podziału ról podczas przedświątecznych przygotowań. Polityk usunął wideo i zamieścił krótkie oświadczenie, w którym przyznał, że popełnił błąd.

31 marca 2024 roku, w pierwszy dzień Wielkanocny, Rafał Trzaskowski zamieścił w mediach społecznościowych wideo ze świątecznymi życzeniami. Na nagraniu prezydent Warszawy siedzi przy stole w kuchni z psem, składając życzenia. Jego żona pracuje przy kuchennym blacie, tyłem do kamery, i rzuca tylko „Aleś wymyślił”, kiedy ten mówi o lanym poniedziałku. Prezydent dodaje po tym, że niedawno sąsiad z góry zalał mu kuchnię.

Politykowi szybko oberwało się za to wideo. Film wywołał falę negatywnych komentarzy w mediach społecznościowych. Internauci skrytykowali Trzaskowskiego za stereotypowy przekaz, w którym mężczyzna siedzi, a kobieta przygotowuje posiłek. Prezydent stolicy stał się też bohaterem memów, na których m.in. porównywany jest do Ferdynanda Kiepskiego, bohatera popularnego serialu telewizyjnego.

„Jestem trochę w szoku, że ktoś ze sztabu Trzaskowskiego uznał, że „tak, to dobry pomysł nakręcić faceta składającego życzenia na święta w kuchni, podczas gdy żona stoi obok i zasuwa”. I to nie jest spontaniczne, ktoś to wyreżyserował” – skomentowała Martyna Jałoszyńska z Partii Razem.

Źrodło: twitter.com/mjaloszynska

Tobiasz Bocheński, konkurent Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta Warszawy, napisał z kolei: „Niektórych rozczaruję, ale nie wrzucę dziś filmiku, ponieważ pomagam żonie w kuchni. Samo się nie ugotuje i nie pozmywa”.

Źrodło: twitter.com/TABochenski

Po krytyce Rafał Trzaskowski zamieścił wpis, w którym tłumaczy się i przyznaje do błędu. Kontrowersyjne wideo zostało z kolei usunięte z oficjalnych kont prezydenta Warszawy.

Źrodło: twitter.com/trzaskowski_

„W biegu – i tym kampanijnym, i przedświątecznych przygotowań – czasami popełnia się błędy. Jest błąd, będzie pokuta. O jednym zapewniam – na pewno przez całe Święta nie będę siedział rozparty za stołem. I najważniejsze – Wesołych Świąt! Dla wszystkich” – napisał prezydent Warszawy. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: screen z wideo, twitter.com/Rybitzky
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin