.

Spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami psują wizerunek partii?

dodano: 
21.11.2022
komentarzy: 
0

SW Research na zlecenie rp.pl przeprowadziło sondaż, w którym zadano respondentom pytanie „Jak Pani/Pana zdaniem spotkania Jarosława Kaczyńskiego z wyborcami wpływają na poparcie dla PiS?”. Badanie objęło grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Źródło przypomina, że prezes Prawa i Sprawiedliwości od kilku miesięcy w weekendy spotyka z wyborcami w różnych częściach Polski.

Czytaj też: Instytut Monitorowania Mediów sprawdził, jaki zasięg osiągnęła najnowsza wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego

Jak czytamy na rp.pl, 44,8 proc. osób odpowiedziało, że skutkiem spotkań jest zmniejszenie się poparcia dla PiS. 15,5 proc. respondentów odpowiedziało, że spotkania te zwiększają poparcie dla partii, natomiast 17,7 proc. uznało, że spotkania te nie mają żadnego skutku. 22 proc. nie ma zadnia – podaje źródło.

Największy odsetek osób twierdzących, że spotkania Kaczyńskiego z wyborcami zwiększają poparcie dla partii, jest w grupach osób z wykształceniem podstawowym/gimnazjalnym (23,7 proc.) oraz wśród najgorzej zarabiających, tj. do 2 tys. zł (24 proc.) – czytamy.

Źródło zauważa, że ze stwierdzeniem, że spotkania Jarosława Kaczyńskiego powodują spadek poparcia dla PiS-u częściej zgadzają się kobiety (48 proc.) niż mężczyźni (41 proc.). Zdanie to popierają także osoby zarabiające ponad 5 tys. zł netto (52 proc.), osoby do 24 roku życia (48 proc.) oraz respondenci z wykształceniem średnim (48 proc.). (bs)

Zdjęcie główne: pis.org.pl

Źródło:

rp.pl, Sondaż: Niemal co drugi Polak uważa, że Kaczyński spotykając się z wyborcami szkodzi PiS, 19.11.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin