.

Stalin zamiast Baczyńskiego na plakatach w Helu

dodano: 
08.08.2017
komentarzy: 
1

Na plakacie zapowiadającym uroczystość obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego, która miała odbyć się w Helu, zamiast zdjęcia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego umieszczono fotografię młodego Józefa Stalina – czytamy na tvn24.pl. Plakat zauważył jeden z turystów, który go sfotografował i opublikował na swoim profilu w mediach społecznościowych – czytamy dalej.

Źródło: facebook.com/mariusz.kowalski.10485546

Na facebookowej stronie Urzędu Miasta Helu pojawiło się już natomiast właściwe zdjęcie.

Źródło: facebook.com/Miasto.Hel

Pod postem administratorzy strony zapytani o przyczynę tego błędu odpowiedzieli, że to „naprawdę głupia pomyłka” i że „plakaty zostały zdjęte następnego dnia po ich zawieszeniu”.

Źródło: facebook.com/Miasto.Hel

Tvn24.pl przytacza wyjaśnienia helskich urzędników, którzy tłumaczą, że autorem plakatu jest jeden ze społeczników, który fotografię pobrał z internetu, a następnie skończony projekt przesłał do akceptacji władz miasta.

„Wydrukowaliśmy jeden lub dwa egzemplarze, żeby poprawić ewentualne błędy. Wtedy zobaczyliśmy, że zdjęcie się nie zgadza. Sami poprawiliśmy ten błąd i do druku trafiły już plakaty w poprawnej wersji. Niestety stało się tak, że ten błędny egzemplarz leżał na biurku razem z tymi właściwymi. Osoba odpowiedzialna za ich rozwieszenie zabrała wszystkie” – cytuje wyjaśnienie sekretarza urzędu miasta Marka Dykty tvn24.pl. Urzędnik przyznał również, że plakaty z niewłaściwą fotografią w ciągu kilku godzin zostały usunięte i przeprosił wszystkie osoby, które poczuły się urażone zaistniałą sytuacją – czytamy. (pk)

Zdjęcie główne: facebook.com/mariusz.kowalski.10485546

Źródło:

tvn24.pl, Miał być Baczyński, pojawił się Stalin. Fatalna pomyłka na plakacie w Helu, aa/gp/jb, 07.08.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin