Standardy odpowiedzialnego biznesu

dodano: 
29.03.2007
komentarzy: 
0

Stowarzyszenie IABC (International Association of Business Communicators) nawiązało współpracę z Międzynarodową Organizacją dla Standaryzacji (International Organization for Standardization). Obie organizacje mają wspólnie działać na rzecz opracowania i wprowadzenia w przyszłości standardu ISO, który dotyczyłby realizacji zasad społecznej odpowiedzialności biznesu. Nowy standard miałby spełniać funkcję przewodnika dla przedsiębiorstw, które chcą realizować wspomniane zasady.
Prace nad nowym standardem (ISO 26000) są prowadzone w gronie ekspertów z IABC oraz 35 innych powiązanych organizacji min. Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Centre for Social Responsibility. W założeniach jego twórców ISO 26000 ma być wykorzystywany przez organizacje różnego rodzaju, zarówno z sektora prywatnego, jak i państwowego, przedsiębiorstwa z krajów wysoko rozwiniętych, jak i tych w procesie zmian.
Wśród głównych obszarów, których będzie dotyczył ISO 26000 znalazły się m.in.: sprawy środowiska, prawa człowieka, prawa pracy, prawa konsumenta oraz rozwój społeczności. Zakończenie prac nad ISO 26000 planowane jest na 2009 rok. Więcej informacji na temat tej inicjatywy IABC jest dostępne na stronie internetowej. (psp)

Źródło:

www.bulldogreporter.com
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin