Staż za granicą otworzy drzwi do kariery

dodano: 
01.02.2012
komentarzy: 
0

Wystartowała IX edycja PRaktykuj za granicą, konkursu stażowego dla studentów, którego głównym celem jest umożliwienie ambitnym, młodym ludziom zrobienia pierwszych kroków w branży PR za granicą. Tegoroczni zwycięzcy polecą na wakacyjne staże do Londynu i Brukseli, na zaproszenie agencji Fleishman-Hillard, LEWIS PR i Burson-Marsteller.

Konkurs cieszy się szczególnym zainteresowaniem studentów w momencie, kiedy tak wiele mówi się o trudnościach, jakie mają absolwenci w przebiciu się na rynku pracy. Jest to okazja, żeby zdobyć praktyczne doświadczenie, sprawdzić swoje umiejętności oraz zabłysnąć swoimi zainteresowaniami przed przyszłym pracodawcą. Trójka laureatów będzie przez miesiąc poznawać tajniki PR-u w międzynarodowym środowisku wielkich agencji w Brukseli i Londynie.

„Zwycięstwo i odbyty staż zagraniczny to otwarte drzwi do kariery” -  potwierdza Marta Cieślak z Instytutu Monitorowania Mediów, koordynator PRaktykuj za granicą. „Z tego co wiemy, laureaci z poprzednich lat pracują w tej chwili w branży PR. Co więcej, doświadczenie pokazuje, że nie tylko zwycięzcy, ale nawet finaliści spotykają się po konkursie z dużym zainteresowaniem pracodawców”.

Zadania konkursowe polegają na stworzeniu strategii PR dla organizacji pozarządowej, którą wspiera dana edycja – w poprzednich latach było to m.in. Amnesty Interntional czy Polska Akcja Humanitarna. W tym roku studenci będą pracować nad projektami dla Fundacji ITAKA, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych. W pierwszym etapie konkursu wystarczy przygotować krótki, trzystronicowy plan strategii, jednak musi się on wyróżniać pomysłowością i poprawnością formy.

„Na początek warto dokładnie zapoznać się z fundacją, dla której przygotowujemy projekt, czyli wejść na stronę, poklikać, poczytać o ich działaniach” – mówi Marta Cieślak . „Dla osób, które nigdy wcześniej nie pisały strategii PR przygotowaliśmy krótki poradnik, omawiający najważniejsze zasady i najczęściej popełniane błędy. Na stronie PRaktykuj za granicą można też przejrzeć zwycięskie projekty z poprzednich lat”.

Konkurs jest otwarty dla studentów wszystkich kierunków studiów dziennych, wieczorowych, zaocznych i podyplomowych, także tych, którzy ukończą studia w 2012. To szansa nie tylko dla osób z kierunków ściśle związanych z komunikacją, takich jak PR czy dziennikarstwo - wśród laureatów z poprzednich lat znajdują się chociażby studenci historii czy stosunków międzynarodowych.

Więcej informacji

„PRaktykuj za granicą” jest organizowany rokrocznie przez Instytut Monitorowania Mediów. Celem konkursu jest umożliwienie studentom zdobycia międzynarodowych doświadczeń podczas stażu w prestiżowej agencji PR, w oddziale poza granicami Polski. W każdej edycji wybrana organizacja pozarządowa otrzymuje możliwość wdrożenia strategii komunikacji utworzonej na jej zapotrzebowanie i powstałej pod okiem znawców branży – w edycji 2012 partnerem strategicznym jest Fundacja ITAKA.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło radio RMF MAXXX, Gazeta Wrocławska i portal naszemiasto.pl, portal proto.pl, Gazeta Studencka, magazyn studencki SMS, miesięcznik studencki Manko, magazyn B.e.s.t. oraz portale dlastudenta.pl i kariera.com.pl. Partnerami konkursu są anteny AEGEE: Białystok, Kraków, Lublin, Poznań, Toruń, Warszawa, Wrocław i Zielona Góra. Merytorycznie konkurs wspierają organizacje branżowe PSPR i ZFPR.

Partnerzy strategiczni i sponsorzy

Patroni merytoryczni

Patroni medialni

Partnerzy

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin