Szansa na milion dolarów za zaszczepienie się przeciw COVID-19. Tak Ohio zachęca do szczepień

dodano: 
13.05.2021
komentarzy: 
0

Mieszkańcy Ohio, które zaszczepią się przeciw COVID-19, będą miały szansę na wygranie miliona dolarów. W taki sposób gubernator Ohio Mike DeWine zamierza zachęcać ludzi do szczepień – opisuje nbcnews.com.

Czytaj także: Przekonać nieprzekonanych. O komunikacji na temat szczepień

Jak czytamy, DeWine ogłosił program zachęt do szczepień w formie loterii o wartości 1 miliona dolarów. Szansę na nagrodę będzie miało łącznie pięć osób w wieku powyżej 18 lat zaszczepionych przeciw COVID-19 przynajmniej jedną dawką. Co tydzień w losowaniu wyłoniony zostanie jeden zwycięzca. Środki na nagrody dla zaszczepionych pochodzić będą ze środków przeznaczonych na walkę z pandemią.

Młodsi mieszkańcy Ohio także będą zachęcani do szczepień – wezmą oni udział w losowaniu czteroletniego stypendium na dowolnej stanowej uczelni i uniwersytecie w Ohio (zawierającego czesne i pokój).

Źródło podaje, że pierwszy zwycięzca zostanie ogłoszony 26 maja. Kolejni nagrodzeni będą ogłaszani w kolejne środy. DeWine chce, by jak największa liczba mieszkańców stanu przyjęła szczepionkę. Gubernator przyznał także, że zdaje sobie sprawę, że zdaniem niektórych akcja może być marnowaniem pieniędzy, jednak on nie zgadza się z taką oceną. „Tak naprawdę prawdziwym marnotrawstwem na tym etapie pandemii – kiedy szczepionka jest łatwo dostępna dla każdego, kto jej chce – jest życie stracone przez COVID-19” – stwierdził DeWine.

Dalej czytamy, że inne stany w USA także promowały szczepienia przeciw COVID-19. Źródło podaje m.in. przykład Zachodniej Wirginii, która oferowała obligacje oszczędnościowe w wysokości 100 dol. osobom w wieku od 16 do 35 lat, New Jersey oferowało bezpłatne piwo, a Nowy Jork – bezpłatne karty MetroCards. (mb)

Zobacz też: Katarzyna Kolasa: sceptyczne nastawienie do szczepień to wynik braku zaufania do innowacji

Źródło:

nbcnews.com, Get vaccinated in Ohio and get a shot at $1 million, Gov. Mike DeWine announces, Dareh Gregorian, 13.05.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin