.

Szczepienia podczas zakupów. To kolejny etap akcji #OstatniaProsta

dodano: 
28.06.2021
komentarzy: 
0

Ruszyły szczepienia przeciw COVID-19 w centrach handlowych oraz aptekach – podaje rząd na stronie poświęconej szczepieniom. W ten sposób chce zachęcić kolejne osoby do zaszczepienia się. Ten krok to element akcji #OstatniaProsta, która wystartowała 14 maja 2021 roku i w którą zaangażowano 50 ambasadorów, w tym wielu sportowców.

Czytaj też: Czy sportowcy zachęcą Polaków do szczepień?

Przekonać nieprzekonanych. O komunikacji na temat szczepień

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że do 28 czerwca 2021 roku w pełni zaszczepiono w Polsce niecałe 12,7 mln osób, a pierwszą dawkę przyjęło ponad 16,6 mln osób.

„Chcemy, żeby szczepienia były dostępne wszędzie, a galerie są takim miejscem, gdzie spotyka się bardzo dużo osób – odwiedza sklepy czy kina” – powiedział odpowiedzialny w rządzie za program szczepień Michał Dworczyk, szef KPRM. Szczepienia w centrach handlowych mają być dostępne dla osób z wystawionym e-skierowaniem, chętni muszą też wcześniej wydrukować i wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przed szczepieniem.

Włączenie się w akcję promocji szczepień zarekomendował centrom handlowym też Zarząd Polskiej Rady Centrów Handlowych. PRCH zachęca też swoich członków do organizacji punktów szczepień w samych obiektach.

Uruchomiono osiem pilotażowych punktów szczepień w galeriach handlowych – działają one w Atrium Mosty w Poznaniu, Atrium Plejada w Bytomiu, Blue City w Warszawie, CH Karolinka w Opolu, M1 w Markach, Manufakturze w Łodzi, CH Platan w Zabrzu oraz Plazie Toruń. Czytamy też, że udział w akcji promocyjnej zadeklarowało 90 obiektów, które odwiedza łącznie ok. 24 mln osób.

Kolejnym miejscem szczepień będą też apteki – 450 placówek zgłosiło chęć udziału w akcji. Czytamy jednak, że nabór jest wciąż otwarty.

Z początkiem lipca ruszy się także loteria szczepionkowa, której celem także jest skłonienie Polaków do zaszczepienia się. Przewidziano w niej m.in. nagrody pieniężne, samochody i hulajnogi elektryczne. Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało także, że rozpocznie się także proces dzwonienia do osób niezaszczepionych. Zapowiedziano milion połączeń, podczas których będzie możliwość zapisania się na szczepienie. (mb)

Zobacz też: Katarzyna Kolasa: sceptyczne nastawienie do szczepień to wynik braku zaufania do innowacji

(mb)

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin