Szef komunikacji F1 zrezygnował z pracy

dodano: 
04.01.2019
komentarzy: 
0

Norman Howell, który pracował w Formule 1 jako szef globalnej komunikacji, ogłosił na LinkedInie, że zrezygnował z pracy.

F1, które jak dotąd nie wydało oficjalnego komunikatu, potwierdziło informację o odejściu portalowi prweek.com. F1 dodało, że dział komunikacji ma zostać zrestrukturyzowany, a stanowisko Howella podzielone na dwa: obok dyrektora komunikacji korporacyjnej i konsumenckiej ma funkcjonować też dyrektor biura prasowego. Obie osoby będą raportować do szefowej marketingu i komunikacji, Ellie Norman – czytamy.

Howell ma ponadtrzydziestoletnie doświadczenie w branży PR i przez wiele lat związany był ze sportami wyścigowymi – opisuje prweek.com. Odpowiadał m.in. za komunikację Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) i przez pięć lat był wydawcą magazynu „Red Bulletin” tworzonego przez markę Red Bull. Jeszcze w ubiegłym stuleciu pełnił też funkcję szefa komunikacji zespołu F1 McLarena.

W samym F1 Howell pracował dwukrotnie: dołączył do struktur w 2003 roku i przez 12 miesięcy obejmował stanowisko Media Directora, potem wrócił w lutym 2017 roku, gdy firma Liberty Media przejęła organizację od dotychczasowego właściciela Berniego Ecclestone’a. Jego stanowisko szefa komunikacji zostało wówczas nowo utworzone – podaje źródło. (mp)

Zdjęcie główne: Habeed Hameed [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons

Źródło:

prweek.com, F1 global comms chief exits motor racing body, Arvind Hickman, 02.01.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin