Szefowa komunikacji Apple'a odchodzi po niespełna roku

dodano: 
21.01.2022
komentarzy: 
0

Stella Low po niecałym roku pracy dla Apple’a zrezygnowała ze stanowiska szefowej komunikacji w firmie – informuje theverge.com.

Według ustaleń dziennikarzy Kary Swisher i Johna Paczkowskiego z serwisu BuzzFeed obowiązki Low przejęła pracująca już od 15 lat w firmie Kristin Huguet Quayle – przekazuje źródło. Amerykańskie przedsiębiorstwo potwierdziło serwisowi tę informację i dodało, że Low odeszła, ponieważ chciała poświęcić więcej czasu rodzinie.

Źródło przypomina, że jeszcze wcześniejsza osoba odpowiedzialna za komunikację – Steve Dowling, odeszła we wrześniu 2019 roku. Firma przez niemal dwa lata nie miała nikogo na to stanowisko, a obowiązki z nim związane wypełniał Phil Schiller, szef marketingu Apple’a i App Store’a. Przed Dowlingiem funkcję szefowej komunikacji przez 18 lat pełniła Katie Cotton.

Dalej czytamy, że kiedy na stanowisku szefa komunikacji był wakat, firma stała się najcenniejszą spółką notowaną na świecie, biorącą udział w toczącym się do dziś procesie sądowym. Jak przypomina źródło, Apple zostało oskarżone przez Epic Games w sierpniu 2020 roku o nieucziwe praktyki łamiące prawo antymonopolowe. (as)

Źródło:

theverge.com, Apple’s head of comms is leaving after less than a year, Sean Hollister, 20.01.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin