.

 

Szkice Stories na Instagramie są już dostępne dla wszystkich

dodano: 
19.07.2021
komentarzy: 
0

Instagram pozwala zapisywać wersje robocze Stories w aplikacji. Szkice są już dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu – podaje socialmediatoday.com.

Wprowadzenie tej funkcji Instagram zapowiedział w marcu 2021 roku. Teraz została ona udostępniona wszystkim użytkownikom serwisu – czytamy. Narzędzie aktywuje się, gdy użytkownik opuszcza tworzenie Stories. Jeśli zdecyduje się on zapisać wersję roboczą relacji, pojawi się alert, który poinformuje, że szkic zostanie usunięty po tygodniu od zapisania – opisuje źródło.

Jak czytamy, wersje robocze relacji nie będą więc czekać na publikację w nieskończoność, lecz rozwiązanie zapewni możliwość tworzenia bardziej rozbudowanych, dopracowanych materiałów, które użytkownik będzie mógł udostępnić w dogodnym momencie. Zdaniem źródła taka funkcja przyda się szczególnie osobom odpowiedzialnym za komunikację marek w social mediach, bo im zależy na publikowaniu treści o konkretnej porze, by zyskać maksymalne zaangażowanie.

Jak pisze dalej źródło, Instagram nie przekazał więcej szczegółów na temat opcji.

Czytamy także, że do tej pory użytkownicy mogli zapisywać i udostępniać Stories przez pobranie ich na swoje urządzenie i dodanie ponownie w innym czasie. Mogli także korzystać z zewnętrznych narzędzi, jednak nie były one tak wygodne w obsłudze jak opcja wbudowana w Isntagram, która umożliwi korzystanie ze wszystkich narzędzi do tworzenia relacji. (mb)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Stories Drafts are Now Available to All Users, Andrew Hutchinson, 16.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin