wtorek, 16 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościSzkoła bez przemocy

Szkoła bez przemocy

9 czerwca w 19 dziennikach regionalnych grup wydawniczych Polskapresse i Orkla Press Polska organizujących akcję „Szkoła bez przemocy” został opublikowany Kodeks Szkoły bez przemocy. Jest to zbiór 10 zasad, jakich powinna przestrzegać szkoła, która chce uzyskać miano „Szkoły bez Przemocy”.
Kodeks, który jest podsumowaniem I etapu akcji, został opracowany przez Radę Programową. W jej skład wchodzą psycholodzy, socjolodzy i praktycy zajmujący się przeciwdziałaniem przemocy w szkołach.
W 19 dziennikach regionalnych, w trakcie półtora miesiąca akcji, ukazało się blisko 400 tekstów na temat przemocy w szkole. W Kodeksie Szkoły bez przemocy znalazły się standardy, jakie powinna spełniać szkoła, której bliska jest idea walki z przemocą. Kodeks nie jest jednak narzucanym odgórnie zbiorem zasad dla szkół i nie zawiera szczegółowych rozwiązań. Ma on być punktem odniesienia do diagnozowania własnej sytuacji i możliwości udziału w akcji. Każda szkoła, która przyjmie Kodeks i zadeklaruje jego przestrzeganie otrzyma miano szkoły biorącej udział w akcji „Szkoła bez przemocy”. Szkoły, które wdrożą zasady Kodeksu będą promowane przez dzienniki regionalne, jako pozytywny przykład do naśladowania. Więcej informacji na stronie internetowej akcji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj