.

Sztuczna inteligencja pomocna w rozmowie kwalifikacyjnej?

dodano: 
26.05.2023
komentarzy: 
0

Hanna Goefft, menadżerka ds. marketingu, dzieląca się na TikToku poradami związanymi z jej karierą i stanowiskiem, opowiedziała, jak z pomocą chatbota zaprojektowanego przez sztuczną inteligencję stworzyła przykładowe pytania do rozmowy rozmowy kwalifikacyjnej – opisuje indepentent.co.uk.

„Powiemy mu, aby wygenerował pytania na rozmowę kwalifikacyjną dla każdego punktu w opisie stanowiska i przeanalizował opis stanowiska pod kątem 10 najważniejszych słów kluczowych” – zasugerowała Goefft w swoim filmie. 

W odpowiedzi Chatbot AI przygotował obszerną listę pytań na rozmowę kwalifikacyjną na stanowisko Product Marketing Managera. 

Niektóre z dziesięciu najpopularniejszych słów kluczowych wygenerowanych przez ChatGPT na podstawie opisu stanowiska obejmowały również „marketing produktów”, „strategię wzrostu” i „segmenty klientów” – czytamy. 

Wiele osób podzieliło się pod filmem tym, jak wykorzystuje sztuczną inteligencję nie tylko do zatrudnienia, ale także do poinformowania szefa, że odchodzą z pracy. W kwietniu pewna kobieta podzieliła się zabawnym e-mailem, który ChatGPT stworzył dla niej po tym, jak poprosiła o pomoc w stworzeniu „profesjonalnego” listu do szefa o odejściu z pracy. (zd)

Źródło:

independent.co.uk, Woman praised for AI interview hack: ‘Most helpful thing I’ve seen on TikTok’, 25.05.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin