.

Tajemnicza firma, którą ukarał UODO, ujawniła się sama

dodano: 
28.03.2019
komentarzy: 
0

Urząd Ochrony Danych Osobowych nałożył na Bisnode pierwszą w Polsce karę – w wysokości niemal miliona złotych. Opinia publiczna o nazwie firmy dowiedziała się jednak nie od Urzędu, a od niej samej.

Bisnode to wywiadownia gospodarcza, która przetwarza dane dotyczące przedsiębiorstw. Urząd w swojej decyzji opublikowanej 25 marca 2019 roku nazwał Bisnode „X Sp. z o.o.”. Odkąd UODO opublikował wynik swojego postępowania, część komentujących próbowała dowiedzieć się, jaka firma kryje się pod pseudonimem. Spekulacje ucięło jednak samo Bisnode, które umieściło na swojej stronie pismo, w którym polemizuje z decyzją UODO. Portal prawo.pl dowiedział się dodatkowo, że spółka planuje odwoływać się od decyzji Urzędu i nie wyklucza doprowadzenia sprawy przed Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

UODO stwierdził, że Bisnode nie dopełniło obowiązku informacyjnego wobec osób, których dane przetwarzało. (mp)

Źródło:

uodo.gov.pl, Prezes UODO nałożyła pierwszą karę pieniężną, 26.03.2019/ prawo.pl, Firma ukarana milionową karą za naruszenie RODO odwoła się do sądu, Jolanta Ojczyk, 27.03.2019/ bisnode.pl, Decyzja Urzedu Ochrony Danych Osobowych - stanowisko Bisnode
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin