.

 

„Taki dokument jest potrzebny i przydatny” – prezes ZFPR opowiada o Kodeksie Dobrych Praktyk

dodano: 
26.03.2020
komentarzy: 
0

W lutym 2020 roku Związek Firm Public Relations (ZFPR) przyjął nowy Kodeks Dobrych Praktyk. Dokument zawiera aktualny zestaw branżowej regulacji w zakresie standardów postępowania firm członkowskich w pełnym spektrum ich funkcjonowania, obejmującego trzy filary: relacji z otoczeniem, klientami oraz wewnętrznych. W marcu 2020 roku prezes związku – Adam Jarosz, również prezes agencji Be Communications – opowiedział o nim w wywiadzie dla Newserii Biznes.

„Kodeks Dobrych Praktyk to nie zbiór norm teoretycznych. Owszem, odwołując się do norm naukowych, powstał na podstawie doświadczeń. Mamy w nim spisane wszystkie rzeczy, które w ciągu ostatnich lat wypracowujemy. Zebrane w jednym dokumencie, który pomaga agencjom członkowskim, ich pracownikom na co dzień, w bieżącej pracy” – tłumaczy Adam Jarosz.

W kodeksie znalazły się zarówno kwestie podstawowe, jak i te bardziej szczegółowe, z których agencje mogą skorzystać, gdy mają wątpliwości, czy dany projekt może być realizowany w taki, a nie inny sposób – dodaje Jarosz. Zwraca także uwagę, że dokument jest „żywy” i będzie dopasowywany i aktualizowany do aktualnej sytuacji i wyzwań branży PR.

Prezes ZFPR zaznacza, że dokument jest inicjatywą oddolną – jego stworzenie zaproponowali reprezentanci firm członkowskich. Powstała poświęcona projektowi grupa robocza, która opracowała treść kodeksu. „To potwierdza, że taki dokument jest potrzebny i uważany za przydatny w codziennej pracy. Aby poprawić znajomość zapisów kodeksu oraz ich rozumienie i stosowanie, będziemy oferować firmom związkowym szkolenia dla konsultantów z tego zakresu. Sesje te będą miały interaktywną, praktyczną formułę” – mówi prezes.

Adam Jarosz zdradził również, że polskim dokumentem zainteresowali się przedstawiciele branży z innych krajów: „Kodeks Dobrych Praktyk zaczął już rezonować na innych rynkach. Miałem niedawno okazję spotykać się z kolegami z krajów Europy Środkowo-Wschodniej reprezentującymi branżę PR, którzy są zainteresowani naszymi doświadczeniami w zakresie opracowywania tego dokumentu”.

Adam Jarosz przewodzi Zarządowi ZFPR od lutego 2020 roku. Wiceprezesami związku zostali wtedy również Tomasz Alberski, Managing Partner w agencji Komunikacja+PR, Agnieszka Bacińska, CEO Walk PR, Alicja Górka-Pruszczak, Executive Director w Havas PR Warsaw, Bartłomiej Kędzierski, Managing Partner w Made in PR, oraz Hanna Waśko, CEO Big Picture. Funkcję skarbnika pełni Przemysław Włoszycki z agencji Lighthouse. Dwuletnia kadencja tego Zarządu obejmuje lata 2020-2022. (ak)

Źródło:

biznes.newseria.pl, Polska branża PR sama wyznaczyła dla siebie standardy i normy etyczne. W jej ślady chcą iść agencje z innych państw, 25.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin